Baseny wkopywane – trochę pracy, mnóstwo przyjemności

utworzone przez | lip 23, 2021

To poważna inwestycja i czasami pewna rewolucja w ogrodzie. Jednak warto się napracować, aby później zaznać tej przyjemności korzystania z prawdziwego basenu stelażowego lub innegoprzez długie lata. Jak kupować basen ogrodowy, a dokładniej wkopywany, aby się „nie wkopać” w problemy? Dlaczego warto go w ogóle mieć? O tym wszystkim przeczytasz w naszym artykule.

Baseny ogrodowe do wkopania zamawiane u profesjonalistów to gwarancja jakości

Baseny do wkopania zaprojektowane przez profesjonalną firmę to obietnica satysfakcji, która na pewno zostanie dotrzymana. Przynajmniej przez Superpools. Mamy kilkanaście lat doświadczenia w tym temacie, więc wiemy co obiecujemy. Sięgamy zarówno po innowacje, jak i sprawdzone metody. Wszystko po to, aby klient był zadowolony. Pamiętaj, kupowanie basenu bezpośrednio u producenta ma wiele zalet. Na przykład masz pewność, że jego produkt pochodzi z pewnego źródła i bierze odpowiedzialność za produkt, który kupujesz. W skrócie: dobry model stelażowy, poliestrowy czy inny z dobrego źródła (najlepsza woda też przecież pochodzi ze źródła).

Pokaż sąsiadom na co Cię stać - zainwestuj w basen do wkopania

Basen ogrodowy – do czego się przydaje?

Teoretycznie, kupno taniego basenu do wkopania na działkę czy przed dom wystarczy, aby się ochłodzić. Bo po to głównie kupuje się basen – dla ochłody. Jednak co jeśli marzy nam się piękna sylwetka, zdrowie i naturalna poprawa urody? Wtedy chcemy czegoś większego. Rozmiar modelu do wkopania pozwoli Ci w pełni napawać się możliwością posiadania własnej pływalni. Może nie spędzisz tu całych wakacji, ale zawsze miło, gdy możesz popływać lub zorganizować przy niej imprezę. Całkiem przyjemna myśl, prawda?

Basen poliestrowy, basen stelażowy, basen polipropylenowy, baseny betonowe, baseny dmuchane – dużo opcji basenów, dużo różnic?

Nowy zbiornik ogrodowy to coś co sprawia radość wszystkim domownikom, o tym już wiemy. Natomiast na jaki się zdecydować – wkopany czy wolnostojący np. stelażowy? Można mieć zwykłego „dmuchańca” czy model, który trzeba składać co sezon. Poza tym, tak jak wspominaliśmy, małe zbiornikito nie miejsca na pływanie, więc z robienia formy nic nie wyjdzie. Myślisz, że oszczędzisz czas mając mały basen ogrodowy stelażowy lub wkopany? Przecież produkt poliestrowy, taka pokaźna niecka do wkopania, może być już u Ciebie w 2 tygodnie. Mówi się na nie „baseny gotowe”. Wystarczy wyznaczyć sobie miejsce w ogrodzie, a potem cieszyć się nie przez lato, lecz przez całe lata. Pływanie, forma, model ogrodowy wkopany z prawdziwego zdarzenia. Przez cały proces zakupowy poprowadzi Cię nasz pracownik, ale o tym w kolejnym akapicie.

W Superpools znajdziesz baseny do wkopania i radość z pływania

Basen ogrodowy wkopywany bez wkopywania się w problemy prawne

Odpowiedniej wielkości zbiornik traktuje się jak inwestycję budowlaną. Dlatego może być tak, że niezbędne będzie zezwolenie z urzędu. Dotyczy to jednak basenów wkopanych przekraczających 30 m2 lustra wody. Składa się dokumenty, a potem trzeba czekać miesiąc, aby rozpocząć w ogóle wkopywanie, budowę itd. Przez ten cały proces klientów przeprowadzają pracownicy Superpools. Pamiętaj też, że takie zezwolenie ważne jest przez 2 lata – jeśli nie budowa basenu wkopanego się nie rozpocznie to trzeba ponownie wystąpić z dokumentacją do urzędu.

Z jakich elementów zbudowany jest basen ogrodowy wkopany?

Taki model składa się m.in. następujących elementów:

  • niecki basenowej,
  • filtrów oczyszczających wodę ze wszelkich zabrudzeń,
  • ogrzewania,
  • systemu uzdatniania wody.

Konstrukcję niecki basenu ogrodowego wkopanego np. poliestrowego przygotowuje się na wymiar, a jej montaż odbywa się dość sprawnie. Taki model możesz zamówić w każdej chwili z naszej oferty.

Do umieszczenia w ziemi nadaje się także zbiornik stelażowy.

Basen ogrodowy – idealne miejsce na relaks

Zanim zdecydujesz się na basen ogrodowy wkopywany w ogrodzie i będzie to prawdziwy zbiornik, a nie coś małego, w czym nie da się pływać, musisz wybrać odpowiednie miejsce. Tak, lokalizacja jest ważna, bo wkopany basen ogrodowy stanie się centralnym miejscem aranżacji Twojej oazy. Wybierz miejsce dobrze nasłonecznione (aby mieć maksimum przyjemności z pływania i dla oszczędności wydatków na ogrzewanie wody). Nie decyduj się na miejsca pod drzewami z dwóch powodów – korzenie mogą uszkodzić nieckę, a spadające gałęzie będzie trzeba ze zbiornika wyciągać (a liście jesienią).

Obserwuj nasz blog, wyszukiwanie

Basen ogrodowy stelażowy wolnostojący czy wkopany?

Wybór ten uzależniony jest nie tylko od finansów, ale i dysponowanego terenu oraz oczekiwań użytkowników. Ogrodowy basen stelażowy wolnostojący wykonany jest z trwałego, trójwarstwowego PVC. Jak sama nazwa wskazuje – dodatkowo usztywniony jest metalowym szkieletem. Spośród zbiorników przenośnych jest zdecydowanie najmocniejszą konstrukcją. Większe zazwyczaj wyposażone są jeszcze w pompę filtrującą oraz specjalną drabinkę ułatwiającą wejście. Model stelażowy może mieć kształt okrągły albo prostokątny, a jego rozłożenie jest dość długim procesem. Może stać przez cały rok w ogrodzie, jednak dobrym pomysłem będzie zakup specjalnej pokrywy, aby zbiornik ochronić przed zabrudzeniami. Warto mieć na uwadze, że podłoże, na którym zostanie postawiona cała konstrukcja, ulegnie zniszczeniu.

Z kolei baseny wkopane np. poliestrowe są inwestycją na wiele lat. Do tego ich użytkowanie jest wygodniejsze od konstrukcji przenośnej, chociażby dlatego, że łatwiej jest wejść i wyjść z niego oraz można ograniczyć możliwość wypadnięcia. Prostsze jest także umieszczenie barierek, trampolin i innych akcesoriów uatrakcyjniających czas wolny, który spędza się na tym „obiekcie”. Ponadto zbiornik znajdujący się w ziemi łatwiej też zaaranżować w ogrodowej przestrzeni.

Kolejną zaletą modeli wkopanych jest to, że są solidniejsze i trwalsze, a co za tym idzie, odchodzi ryzyko uszkodzenia materiału np. jego przebicie.

Budowa basenu to nie koniec

Oczywiście sama budowa zbiornika i wpuszczenie do niego wody to nie koniec spraw, którymi trzeba się zajmować. To coś co cieszy przez lata i latami trzeba też o niego dbać. Porównaj to więc do posiadania ogrodu – dbasz o niego, to wysiłek, ale masz w tym przyjemność. Czynności związane z posiadaniem basenu to na przykład regularne czyszczenie wody chemią i sprawdzanie sprawności urządzeń wspomagających (pompy, skimmer itd.). Warto przemyśleć też zadaszenia basenowe, które wydłużają Ci sezon kąpielowy i skracają czas konieczny do sprzątania zbiornika.

Skimmer, pompy, filtry, wyszukiwania chemii - to trochę dodatkowych zajęć, ale warto.

Twój ogród czeka na basen?

Jeśli przekonaliśmy Cię do jego kupna, to jesteśmy do dyspozycji. Superpools to producent basenów ogrodowych eksportowanych na całą Europę, więc proponujemy międzynarodową jakość. Jeśli potrzebne Ci jeszcze jakiś informacje na temat tego jak przygotować ogród na zbiornik kąpielowy to zapraszany na nasz blog to odpowiedniego artykułu (kliknij TUTAJ, aby przejść).

Basen? Działaj i obserwuj - wyszukiwanie oferty to wyzwanie.

Pobierz katalog produktowy Superpools (albo zamów do domu wersję drukowaną)

Czystości wody trzeba pilnować ? Tak, o baseny ogrodowe należy dbać!

Nasz katalog

Pobierz nasz katalog lub zamów do domu wersję drukowaną.
Całkowicie bezpłatnie!