Baseny wkopywane - trochę pracy, mnóstwo przyjemności - superpools.pl

Baseny wkopywane – trochę pracy, mnóstwo przyjemności

utworzone przez | Lip 23, 2021

Basen to inwestycja. Poważna inwestycja i czasami pewna rewolucja w ogrodzie. Jednak warto się napracować, aby później zaznać tej przyjemności korzystania z prawdziwego basenu przez długie lata. Jak kupować basen ogrodowy, a dokładniej basen wkopywany, aby się “nie wkopać” w problemy? Dlaczego warto w ogóle mieć basen? O tym wszystkim przeczytasz w naszym artykule.

Baseny ogrodowe zamawiane u profesjonalistów to gwarancja jakości

Basen ogrodowy zaprojektowany przez profesjonalną firmę to obietnica satysfakcji, która na pewno zostanie dotrzymana. Przynajmniej przez Superpools. Mamy kilkanaście lat doświadczenia w tym temacie, więc wiemy co obiecujemy. Sięgamy zarówno po innowacje, jak i sprawdzone metody. Wszystko po to, aby klient był zadowolony. Pamiętaj, kupowanie basenu bezpośrednio u producenta ma wiele zalet. Na przykład masz pewność, że jego produkt pochodzi z pewnego źródła i bierze odpowiedzialność za basen, który kupujesz. W skrócie: dobry basen z dobrego źródła (najlepsza woda też przecież pochodzi ze źródła).

Pokaż sąsiadom na co Cię stać - zainwestuj w basen do wkopania

Basen ogrodowy – do czego się przydaje?

Teoretycznie, kupno taniego basenu na działkę czy przed dom wystarczy, aby się ochłodzić. Bo po to głównie kupuje się basen – dla ochłody. Jednak co jeśli marzy nam się piękna sylwetka, zdrowie i naturalna poprawa urody? Wtedy chcemy czegoś większego. Rozmiar basenu do wkopania pozwoli Ci w pełni napawać się możliwością posiadania własnej pływalni. Może nie spędzisz tu całych wakacji, ale zawsze miło, gdy możesz wejść w swój basen i popływać lub zorganizować przy nim imprezę. Całkiem przyjemna myśl, prawda? Taka też będzie kąpiel w Twoim basenie.

Basen poliestrowy, basen stelażowy, basen polipropylenowy, baseny betonowe, baseny dmuchane – dużo opcji basenów, dużo różnic?

Nowy basen ogrodowy to coś co sprawia radość wszystkim domownikom, o tym już wiemy. Natomiast na jaki basen się zdecydować? Można mieć zwykłego “dmuchańca” czy basen, który trzeba składać co sezon. Poza tym, tak jak wspominaliśmy, małe baseny to nie miejsce na pływanie, więc z robienia formy nic nie wyjdzie. Myślisz, że oszczędzisz czas mając mały basen ogrodowy? Przecież basen poliestrowy, taka pokaźna niecka do wkopania, może być już u Ciebie w 2 tygodnie. Mówi się na nie “baseny gotowe”. Wystarczy wyznaczyć sobie miejsce w ogrodzie, a potem cieszyć się basenem nie przez lato, lecz przez całe lata. Pływanie, forma, basen ogrodowy z prawdziwego zdarzenia. A kupowanie basenu? Przez cały proces poprowadzi Cię nasz pracownik, ale o tym w kolejnym akapicie.

W Superpools znajdziesz baseny do wkopania i radość z pływania

Basen wkopywany bez wkopywania się w problemy prawne

Basen odpowiedniej wielkości traktuje się jak inwestycję budowlaną. Dlatego może być tak, że niezbędne będzie zezwolenie z urzędu. Dotyczy to jednak basenów przekraczających 30 m2 lustra wody. Składa się dokumenty, a potem trzeba czekać miesiąc, aby rozpocząć w ogóle wkopywanie, budowę itd. Przez ten cały proces klientów przeprowadzają pracownicy Superpools. Pamiętaj też, że takie zezwolenie ważne jest przez 2 lata – jeśli nie budowa basenu się nie rozpocznie to trzeba ponownie wystąpić z dokumentacją do urzędu.

Basen ogrodowy – idealne miejsce na relaks

Zanim zdecydujesz się na basen w ogrodzie i będzie to prawdziwy basen do wkopania, a nie coś małego, w czym nie da się pływać, musisz wybrać odpowiednie miejsce. Tak, lokalizacja jest ważna, bo basen ogrodowy stanie się centralnym miejscem aranżacji Twojej oazy. Wybierz miejsce dobrze nasłonecznione (aby mieć maksimum przyjemności z pływania i dla oszczędności wydatków na ogrzewanie wody). Nie decyduj się na miejsca pod drzewami z dwóch powodów – korzenie mogą uszkodzić nieckę, a spadające gałęzie będzie trzeba z basenu wyciągać (a liście jesienią).

Obserwuj nasz blog, wyszukiwanie

Budowa basenu to nie koniec

Oczywiście sama budowa basenu i wpuszczenie do niego wody to nie koniec spraw, którymi trzeba się zajmować. Baseny to coś co cieszy przez lata i latami trzeba też o niego dbać. Porównaj to więc do posiadania ogrodu – dbasz o niego, to wysiłek, ale masz w tym przyjemność. Czynności związane z posiadaniem basenu to na przykład regularne czyszczenie wody chemią i sprawdzanie sprawności urządzeń wspomagających (pompy, skimmer itd.). Warto przemyśleć też zadaszenia basenowe, które wydłużają Ci sezon kąpielowy i skracają czas konieczny do sprzątania basenu.

Skimmer, pompy, filtry, wyszukiwania chemii - to trochę dodatkowych zajęć, ale warto.

Twój ogród czeka na basen?

Jeśli przekonaliśmy Cię do kupna basenu ogrodowego to jesteśmy do dyspozycji. Superpools to producent basenów eksportowanych na całą Europę, więc proponujemy międzynarodową jakość. Jeśli potrzebne Ci jeszcze jakiś informacje na temat tego jak przygotować ogród na basen to zapraszany na nasz blog to odpowiedniego artykułu (kliknij TUTAJ, aby przejść).

Basen? Działaj i obserwuj - wyszukiwanie oferty to wyzwanie.

Pobierz katalog produktowy Superpools (albo zamów do domu wersję drukowaną)

Czystości wody trzeba pilnować ? Tak, o baseny ogrodowe należy dbać!

Nasz katalog

Pobierz nasz katalog lub zamów do domu wersję drukowaną.
Całkowicie bezpłatnie!