Bezpieczne opalanie nad basenem – najważniejsze porady

utworzone przez | maj 24, 2018

Wspominaliśmy już o tym, jak zorganizować przyjęcie nad basenem, w jaki sposób basenowe kąpiele wpływają na zdrowie oraz co zrobić, aby nasze dzieci korzystały z basenu w pełni bezpiecznie i komfortowo. Dziś również skupimy się na kwestiach związanych z rozrywką i relaksem, przedstawiając najważniejsze porady, dotyczące opalania się nad wodą. Każdemu z nas zależy na tym, by latem nasza skóra była jędrna, gładka i pięknie opalona, imponując brązowym odcieniem. Pamiętać jednak trzeba przy tym, aby opalać się z umiarem, właściwie wydzielając czas, jaki spędzimy w kontakcie z promieniami słonecznymi, dobrze wybierając porę dnia, a także – stosując niezbędne kosmetyki. Na czym warto więc się skupić, a czego lepiej unikać? Kilka wskazówek poniżej.

1. Rozsądek i cierpliwość

Wiele osób sugeruje, by unikać celowego opalania się oraz sytuacji, w których świadomie decydujemy się na eksponowanie ciała na pełnym słońcu. W taki sposób możemy bowiem narazić skórę na bolesne oparzenia, zwiększamy też ryzyko szybszego starzenia się skóry i występowania różnego rodzaju chorób, w tym nawet nowotworów. Dbajmy więc o to, aby kontakt ze słońcem był ograniczony, w godzinach popołudniowych nie trwający dłużej niż dziesięć minut. Zdecydowanie nie zaleca się opalania w godzinach 10:00-16:00, gdyż wówczas promienie UV są najsilniejsze i najbardziej szkodliwe. Lepiej więc uzbroić się w cierpliwość i opalać się stopniowo, rozsądnie planując „sesje”.

2. Skuteczne kosmetyki

Tym, w co koniecznie powinniśmy się zaopatrzyć, jest dobrze dobrany krem z odpowiednimi filtrami. Odpowiednimi, czyli posiadającymi właściwy wskaźnik SPF i PPD. Jaką opcję należy wybrać? Zadanie nie jest trudne i nie wymaga skomplikowanej analizy: im jaśniejszą mamy skórę, tym silniejsza powinna być jej ochrona. Dobrze jest też wziąć pod uwagę inne aspekty, np. fakt, czy zakupiony przez nas krem jest wodoodporny. Szczególnej osłonie powinny podlegać te części ciała, które są najbardziej narażone na oparzenia, czyli: czoło, kark, uszy, nos i ramiona. Nie zapominajmy również o tym, że nałożenie jednej warstwy kosmetyku nie wystarczy – musimy więc zatroszczyć się o to, aby krem dawkowany był regularnie i za każdym razem starannie. I jeszcze jedno: krem nałóżmy na skórę jeszcze przed wyjściem na słońce – w innym wypadku zacznie on działać ze znacznym opóźnieniem. To jednak nie wszystko, bowiem do kwestii opalania pochodzić należy z naprawdę dużą ostrożnością, chroniąc nie tylko wymienione wyżej części ciała. Równie skrupulatnej ochronie podlegać muszą oczy, dlatego zawsze musimy mieć przy sobie okulary przeciwsłoneczne. Podobnie z głową – pilnujmy, by zawsze była zakryta kapeluszem, chustką lub czapką z daszkiem. I jeszcze jedna ogromnie istotna rzecz: nie wychodźmy z domu bez wody do picia! Gorące, słoneczne dni wymagają systematycznego nawadniania, tak więc za każdym razem miejmy przy sobie zimny napój. Jeśli natomiast nie przepadamy za upałem, dobrze jest zainwestować w wanny spa – w końcu wygodę, komfort i wodny relaks można mieć także w domu!

Nasz katalog

Pobierz nasz katalog lub zamów do domu wersję drukowaną.
Całkowicie bezpłatnie!