Dlaczego warto mieć swój prywatny basen w ogrodzie?

utworzone przez | kwi 11, 2023

Chcesz cieszyć się kąpielami w ciepłej wodzie bez konieczności wyjeżdżania z domu? A może zależy Ci na poprawie kondycji i zdrowia? Jeśli tak, to jesteś we właściwym miejscu. Przeczytaj artykuł, by poznać zalety prywatnego basenu ogrodowego, a także pomożemy Ci wybrać najlepszy rodzaj zbiornika dla Twoich potrzeb i oczekiwań.

Zalety posiadania prywatnego basenu ogrodowego

Istnieje wiele powodów, dla których warto zainwestować w budowę przydomowego zbiornika. Posiadanie go to nie tylko luksus, ale także wiele korzyści dla Ciebie i Twoich bliskich! Oto niektóre z nich:
  • relaks i odpoczynek– takie rozwiązanie pozwoli na odstresowanie po ciężkim dniu pracy lub szkoły. Możesz zanurzyć się w ciepłej wodzie, poczytać książkę, posłuchać muzyki lub po prostu podziwiać widok okolicznej natury. Całoroczne baseny ogrodowe wkopywane w ziemię pozwalają spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi.
  • Zdrowie i kondycja – posiadanie prywatnego zbiornika ogrodowego to okazja na poprawienie swojej kondycji i zadbanie o zdrowie. Pływanie to jedna z najlepszych form aktywności fizycznej, która wzmacnia mięśnie, poprawia krążenie, spala kalorie i redukuje stres. Jest ona także bezpieczna dla stawów i kręgosłupa, ponieważ nie obciąża ich tak jak bieganie czy skakanie.
  • Prywatność – decydując się na prywatny zbiornik, możesz cieszyć się spokojem i uniknąć wścibskich spojrzeń sąsiadów czy przebywania w wodzie z obcymi ludźmi.
  • Zwiększenie estetyki i wartości domu – zbiornik wodny w ogrodzie to element, który może znacznie podnieść walory Twojej nieruchomości. Ozdabiając teren wokół roślinami, kamieniami, fontannami czy oświetleniem, stworzysz piękny krajobraz. Gotowy basen całoroczny może być okrągły lub prostokątny, co pozwoli dopasować go do stylu i kolorystyki posesji. W przypadku decyzji o sprzedaży lub wynajmie przyszli nabywcy z pewnością to docenią i będą w stanie zapłacić więcej.

Jaki basen w ogrodzie? – rodzaje basenów ogrodowych

Jeśli zdecydowałeś się na zakup basenu ogrodowego, powinieneś wiedzieć, że wiele różnych typów zbiorników różniących się materiałem, kształtem (prostokątne, kwadratowe, okrągłe), rozmiarem, głębokością, sposobem montażu i ceną jest dostępnych na rynku. Oto dwa najpopularniejsze rozwiązania:
  • betonowe – najbardziej tradycyjny i trwały rodzaj zbiorników ogrodowych, wykonuje się je z żelbetu, który jest odporny na uszkodzenia mechaniczne i chemiczne, a także na zmiany temperatury i wilgotności; warianty betonowe są jednak kosztowne, wymagają dużo pracy i czasu przy montażu – trzeba wykopać fundamenty, wykonać zbrojenie konstrukcji, wylać beton, wygładzić powierzchnię, wykończyć wnętrze np. płytkami lub folią, zamontować osprzęt itd.; istotną wadą jest również to, że w razie potrzeby nie można ich zdemontować i przenieść w inne miejsce,
  • poliestrowe (gotowe do wkopania w ziemię) – są wykonane z wysokiej jakości żywicy poliestrowej wzmacnianej włóknem szklanym, co zapewnia trwałość, odporność na warunki atmosferyczne i łatwość utrzymania; zbiorniki te wyróżniają się tym, że są przygotowywane na miarę – wystarczy je zamówić od producenta, który dostarczy je na miejsce montażu jako jeden element; baseny ogrodowe wkopywane w ziemię z poliestru dostępne są w różnych kształtach i rozmiarach (np. prostokątnym lub kwadratowym).Projekt można dostosować do indywidualnych potrzeb klienta, decydując się na nieckę w dowolnym kolorze z palety RAL. Producenci pozwalają na personalizację zamówienia. Klienci mogą sami zdecydować o liczbie i rozmieszczenie dysz, skimmerów, lamp oraz pozostałych elementów osprzętu. Zbiorniki poliestrowe stanowią rozwiązanie całoroczne – można je ogrzewać i zabezpieczyć przy pomocy zadaszenia, co pozwali na korzystanie z nich niezależnie od pogody. Niskie koszty eksploatacji i konserwacji, a także długi czas gwarancji (15 lat na konstrukcję niecki) to kolejne z zalet gotowych basenów do wkopania w ziemię.

Baseny ogrodowe wkopywane w ziemie – komfort na jaki zasługujesz

Z tego poradnika dowiedziałeś się, dlaczego prywatne baseny ogrodowe cieszą się tak dużym zainteresowaniem wśród właścicieli gospodarstw domowych. Przedstawiliśmy Ci zalety posiadania całorocznego zbiornika, a także przedstawiliśmy dwa najpopularniejsze rozwiązania – w tym warianty betonowe i wkopywane w ziemię. To, czy wybierzesz basen ogrodowy prostokątny, czy okrągły, nie ma tak naprawdę większego znaczenia. Ważniejsze są korzyści ekonomiczne i ekologiczne. Jeśli więc szukasz rozwiązania trwałego, łatwego w montażu, estetycznego, a co najważniejsze – taniego – już teraz zapoznaj się z ofertą firmy Superpools.

Gotowe baseny całoroczne od Superpools

Jako doświadczony producent basenów ogrodowych przeznaczonych do wkopania w ziemię oferujemy indywidualne podejście do każdego projektu, sprawdzony osprzęt, indywidualnego opiekuna klienta i realizację „pod klucz”. Skontaktuj się z nami – pomożemy Ci spełnić marzenie o przydomowej strefie do kąpieli i relaksu oraz pomożemy w pełnej realizacji basenu w Twoim ogrodzie! prywatny basen ogrodowy     Jeśli masz jakieś pytania lub chciałbyś obejrzeć nasz nowy katalog, zapraszamy! Możesz go pobrać TUTAJ lub zadzwonić do nas. Czekamy na Twój kontakt, opowiemy Ci jak szybko i sprawnie stać się szczęśliwym posiadaczem prywatnego basenu ogrodowego.  

Nasz katalog

Pobierz nasz katalog lub zamów do domu wersję drukowaną.
Całkowicie bezpłatnie!