Funkcjonalne dodatki do basenu

utworzone przez | paź 26, 2018

Zgodnie z zapowiedzią, jaka pojawiła się kilka dni temu na naszym facebookowym profilu, przedstawiamy zestawienie najciekawszych i funkcjonalnych dodatków do basenu, na jakie zdecydowanie warto zwrócić uwagę. Czym trzeba się kierować, wybierając akcesoria basenowe? Odpowiedź jest prosta: tym, aby były one w pełni praktyczne. Pamiętać trzeba przy tym o dwóch prostych zasadach: nasz basen powinien być czysty, a my powinniśmy dobrze się bawić, odprężać i relaksować. Sprawdźmy więc, jakie narzędzia będą tu najbardziej odpowiednie.

1. Zadaszenie

Zadaszenia basenowe są wręcz niezbędne w przypadku basenów ogrodowych, tak więc z pewnością warto w nie zainwestować – zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym. Dzięki nim, woda w basenie zawsze będzie czyta, a w czasie zimy basen chroniony będzie przed szkodliwym działaniem mrozu. To jednak nie wszystko – zadaszenia świetnie sprawdzają się także latem, zapewniając nam prywatność, zapobiegając wychłodzeniu wody, stabilizując poziom PH wody i oszczędzając nasz czas, który przeznaczylibyśmy na prace związane z pielęgnacją kąpieliska.

2. Skimmer

Kolejny patent, pozwalający zaoszczędzić czas, energię i pieniądze, czyli skimmer – niewielkich rozmiarów urządzenie, przeznaczone do filtrowania wody i zbierania gromadzących się na jej powierzchni zanieczyszczeń. Podkreślić należy jednak, że narzędzie to posiada znacznie więcej funkcji – stosowane jest ono bowiem do regularnego dozowania środków chemicznych, dzięki czemu nie musimy robić tego własnoręcznie. Jeśli chcemy więc, aby nasz basen był zawsze nienagannie czysty, a woda w nim dobrze uzdatniona – koniecznie zdecydujmy się na zakup wysokiej jakości skimmera!

3. Bramki, piłeczki, siatki

Basen to przede wszystkim świetna zabawa, a także dbanie o dobrą kondycję organizmu, w konsekwencji zaś – o zdrowie oraz dobre samopoczucie. Warto zatem nieco urozmaicić basenowe rozrywki i wybrać nie tylko pływanie, ale też różnego rodzaju ćwiczenia i gry zespołowe. W tym przypadku, do dyspozycji mamy naprawdę sporo sprzętów – piłki, dmuchane bramki (na przykład do piłki nożnej), siatki do siatkówki oraz… kosze, dzięki którym będziemy mogli grać w koszykówkę, nie wychodząc z wody!

4. Oczyszczacz stóp

Wchodząc do basenu, często wnosimy do niego sporo zanieczyszczeń, które przyklejają nam się do stóp. Chcąc, aby woda, w której pływamy, była zawsze czysta, pozbawiona liści, drobnych kamieni i piasku, warto zdecydować się na oczyszczacz stóp. To niepozorne akcesorium zagwarantuje nam pełne bezpieczeństwo, dzięki temu ochrona basenu będzie o wiele prostsza i mniej wymagająca. Zwłaszcza, że narzędzie to nie należy do drogich, jest za to skuteczne i wygodne w użytkowaniu. Funkcjonalnych dodatków do basenu jest naprawdę sporo – warto więc przeanalizować swoje potrzeby, zanim zdecydujemy się na zakup konkretnych wariantów. Nie zapominajmy też o innych udogodnieniach, takich jak nienachalne, subtelne oświetlenie, na temat którego pisaliśmy między innymi tutaj.

Nasz katalog

Pobierz nasz katalog lub zamów do domu wersję drukowaną.
Całkowicie bezpłatnie!