Jak dbać o wannę SPA?

utworzone przez | lut 27, 2018

Pod koniec grudnia umieściliśmy na naszym blogu artykuł, w którym wskazywaliśmy, jak wiele korzyści wiąże się z posiadaniem własnej wanny spa. Trzeba jednak zaznaczyć, że relaks, masaże i domowa, prywatna fizjoterapia nie będą udane, jeśli o wspomnianą wannę odpowiednio nie zadbamy. Dziś wyjaśnimy więc, w jaki sposób należy pielęgnować tego typu sprzęt, na czym należy się skupić i o czym koniecznie trzeba pamiętać.

1. Sprawdzanie jakości wody

To bardzo ważne, aby sprawdzać jakość wody – zarówno po nalaniu świeżej, jak i po kąpieli. Skupić powinniśmy się przede wszystkim na zweryfikowaniu, czy pH wody jest w normie, a także – czy nie znajduje się w niej niebezpieczna ilość chloru. Dlaczego czynność ta jest tak istotna? Odpowiedź jest prosta: ponieważ to właśnie od jakości wody zależy nasz komfort, a także zdrowie. Dla przykładu, zbyt niskie pH często powoduje podrażnienia skóry, a zbyt wysokie może skutkować zabrudzeniem, a następnie zniszczeniem sprzętu. Pamiętajmy więc o tym, aby każdorazowo upewniać się, czy woda w wannie jest czysta, aby kąpiel była przyjemna i nie wiązała się z żadnym ryzykiem.

2. Dezynfekcja

Wodę w wannie należy regularnie dezynfekować, aby wyeliminować ryzyko rozwijania się w wannie bakterii, grzybów oraz wirusów. Kiedy natomiast zobaczymy, że woda jest mętna, albo lekko zmieniła barwę – wtedy dezynfekcja musi być pierwszą czynnością, na jaką się zdecydujemy. Nie musimy jednak się martwić – preparaty służące do pielęgnacji wanien spa są łatwo dostępne i niekoniecznie drogie. Zdecydowanie warto mieć je pod ręką!

3. Osłanianie wanny

Tak, to również jest bardzo istotne. Wannę należy przykrywać specjalną osłoną za każdym razem, kiedy się z niej nie korzysta. Wszystko po to, aby nie narazić jej na zanieczyszczenia, a także – aby mieć pewność, że nie będą się w niej rozwijać wspomniane wyżej bakterie lub też grzyby. Szczelnie chroniona wanna pozostanie czysta, nie będzie się szybko brudzić, nie będzie też osadzał się na niej kurz. Zabieg ten zmniejsza również ryzyko uszkodzenia sprzętu.

4. Mycie wanny

Najprostsza i najbardziej oczywista czynność, ale dobrze jest o niej przypomnieć. Wannę spa należy regularnie myć, aby na bieżąco usuwać z niej drobne zabrudzenia i nawarstwiający się osad. Dzięki temu, będziemy mieć pewność, że wszystko jest pod kontrolą i nic nas nie zaskoczy. Co więcej – podobnie, jak przy dezynfekcji, również w tym przypadku podstawowe środki, służące do czyszczenia wanny spa, nie są drogie, a znalezienie ich w sklepie nie powinno stanowić żadnego problemu. To tylko cztery zadania – warto więc, aby stały się one naszym nawykiem. Zwłaszcza, że nie są zbyt wymagające i nie trzeba poświęcać im wiele czasu, jeśli będziemy je systematycznie wykonywać. Dobrze jest o nich pamiętać, aby następnie cieszyć się wszystkim, co wanny spa mogą nam zaoferować.

Nasz katalog

Pobierz nasz katalog lub zamów do domu wersję drukowaną.
Całkowicie bezpłatnie!