Na co zwrócić uwagę, kupując basen?

utworzone przez | paź 30, 2018

Zakup basenu to wieloletnia inwestycja, która powinna być gruntownie przemyślana. Wybierając basen, należy szczegółowo zapoznać się z dostępnymi na rynku ofertami, aby kwotę, którą dysponujemy, jak najlepiej ulokować – w końcu chodzi o to, by w przyszłości cieszyć się komfortem i należytym relaksem. Na jakie kwestie koniecznie trzeba więc zwrócić uwagę, żeby nie przepłacać, mając jednocześnie pewność, że podjęliśmy właściwą decyzję? Poniżej umieszczamy kila podpowiedzi.

Wśród jakich basenów możemy wybierać?

Po pierwsze: powinniśmy skrupulatnie przeanalizować, wśród jakich opcji możemy wybierać, biorąc pod uwagę swoje potrzeby i przeznaczony na inwestycję budżet. Pamiętajmy, że zakupy mają być przede wszystkim ekonomiczne, jednak wcale nie oznacza to rezygnacji z wysokich standardów. Dla przykładu: w naszym katalogu znaleźć można zarówno baseny poliestrowe, jak i betonowe oraz polipropylenowe. Pierwsza opcja dedykowana jest osobom, którym zależy na szybkiej realizacji projektu, przy tym stosowane są tu najnowsze technologie, gwarantujące pełną wygodę użytkowania. Drugi wariant uznawany jest za najbardziej wytrzymały i solidny, trzeci zaś daje możliwość spersonalizowania zamówienia poprzez stworzenie atrakcyjnego basenu we wskazanym kształcie. Wszystkie wymienione propozycje uwzględniają zaś najwyższej jakości materiały, dzięki którym zakupiony basen służył będzie nam przez wiele lat.

Jakie dodatkowe akcesoria wybrać?

Po drugie: akcesoria. Kupując basen, warto zaopatrzyć się również w dodatkowe akcesoria, które usprawnią jego działanie, zwiększą nasze bezpieczeństwo, zapewnią nam odpowiedni poziom prywatności oraz umożliwią efektywny wypoczynek. Co zatem warto uwzględnić? Jeśli zdecydowaliśmy się na basen ogrodowy, z pewnością powinniśmy wyposażyć go w odpowiednie zadaszenie. Dzięki temu, zapobiegniemy wychładzaniu się wody, zredukujemy jej parowanie, utrzymamy należytą czystość wody, nie będziemy musieli często sięgać po środki chemiczne, przedłużymy sezon kąpielowy, oszczędzimy energię, osłonimy basen przed szkodliwym promieniowaniem UV i ochronimy go przed negatywnym działaniem deszczu oraz mrozu. Co więcej, najmłodszym członkom rodzimy zapewnimy pełne bezpieczeństwo, prawidłowo zabezpieczając basen. Poza zadaszeniem, dobrym pomysłem jest też skimmer, o którym pisaliśmy tutaj.

Gdzie kupić basen?

Po trzecie: sklep. Pamiętajmy o tym, by tego typu inwestycje realizować z pomocą doświadczonych osób, które posiadają dużą wiedzę na temat basenów, służą wsparciem i chętnie doradzają. Ważne też, aby współpracowały one z zaufanymi dostawcami materiałów, byśmy mieli pewność, że zakupiony basen wykonany jest z jak najlepszego tworzywa. Superpools działa w branży już ponad dziesięć lat, oferuje doradztwo na miejscu i może pochwalić się licznymi certyfikatami, dającymi pewność, że wszystkie usługi świadczone są rzetelnie, a proponowane produkty posiadają jak najlepsze rozwiązania. Potwierdzają to opinie klientów, w pełni zadowolonych z dokonanych inwestycji. Jak więc widać, z zakupem basenu nie zależy się spieszyć. Dajmy sobie czas na podjęcie słusznej decyzji, znalezienie idealnego produktu oraz świetnych fachowców, którzy będą do naszej dyspozycji na każdym etapie realizowania zlecenia.

Nasz katalog

Pobierz nasz katalog lub zamów do domu wersję drukowaną.
Całkowicie bezpłatnie!