Najpopularniejsze rodzaje basenów

utworzone przez | lut 21, 2018

Na naszym blogu doradzaliśmy już, czym najlepiej oczyszczać wodę w basenie, wskazywaliśmy też na zalety kąpielisk z zadaszeniem oraz podpowiadaliśmy, jakim materiałem osłonić basen ogrodowy, aby ochronić go przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Dziś natomiast postanowiliśmy zadać znacznie prostsze, wręcz podstawowe pytanie: na jaki rodzaj basenu warto się zdecydować, aby mieć pewność, że inwestycja ta jest w pełni udana i nieprzepłacona? Wybór odpowiedniego basenu zależy od wielu czynników. Wymienić tu należy między innymi kwotę, jaką dysponujemy, czas, jaki chcemy przeznaczyć na przygotowanie kąpieliska i poszczególne wymagania, dotyczące materiału, z jakiego wykonane będzie przydomowe (lub domowe) kąpielisko. Opcji wcale nie jest mało – tym razem jednak skupimy się na trzech, które według nas są najbardziej popularne.

1. Basen poliestrowy

Baseny poliestrowe są doskonałym rozwiązaniem dla tych osób, które nie lubią długo czekać na finalizację swojej inwestycji. Należą one do tego typu basenów, których zamontowanie zajmuje niewiele czasu, choć trzeba podkreślić, że szybkość realizacji zamówienia idzie tu w parze z gwarancją wysokiej jakości. Kąpieliska te są niezwykle wytrzymałe, posiadają stabilną konstrukcję i charakteryzują się odpornością na działanie promieni UV. Ich kolejnym atutem są świetna izolacja i niska cena – jest to jedna z tańszych opcji, na jakie można się zdecydować. Dodatkowo, baseny te są niezwykle estetyczne, gustowne i stylowe, tak więc umożliwią głęboki relaks i rewelacyjną zabawę.

2. Baseny betonowe

Ten rodzaj basenu uznawany jest za najbardziej wytrzymały. Jego solidna konstrukcja połączona jest z zastosowaniem najnowszych technologii i najwyższej jakości materiałów. Ogromną zaletą tego typu kąpielisk jest fakt, że decydujemy zarówno o ich kształtach, jak i wymiarach – wybierając więc tę opcję, sami możemy zaprojektować basen, który będzie służył nam przez wiele lat, w pełni dostosowując go do naszych potrzeb. Co więcej, to od nas zależy też, w jakim miejscu ulokujemy prywatny „park rozrywki” – baseny betonowe sprawdzą się bowiem nie tylko w ogrodzie, ale również w pomieszczeniach zamkniętych.

3. Baseny polipropylenowe

Basen polipropylenowy jest połączeniem cech, które opisaliśmy w dwóch powyższych punktach. Po pierwsze: jest to opcja bardzo trwała, odporna na szkodliwe działanie temperatury, wykazująca niską podatność na uszkodzenia mechaniczne. Po drugie: koszt tego typu basenu jest stosunkowo niewielki, a montaż całego kąpieliska nie zajmuje dużo czasu. Ważne jest również to, że polipropylen jest bezpieczny dla środowiska, gwarantuje więc zachowanie pełnej higieny i dobrych warunków sanitarnych. Podsumowując: to, na jaki basen się zdecydujemy, zależy przede wszystkim od naszych preferencji. Możliwości mamy naprawdę wiele, a każda z nich ma swoje mocne strony!

Nasz katalog

Pobierz nasz katalog lub zamów do domu wersję drukowaną.
Całkowicie bezpłatnie!