6 mitów na temat basenów ogrodowych

Wiele osób marzy o przydomowym basenie ogrodowym. Czasami przed podjęciem ostatecznej decyzji powstrzymują nas popularne przekonania, które nie zawsze mają cokolwiek wspólnego z prawdą.

Oto 6 najpopularniejszych mitów na temat basenów ogrodowych poliestrowych, które mogą przeszkodzić Ci w realizacji swoich marzeń i planów.

#1: Z budową basenu ogrodowego łączą się skomplikowane formalności prawne.

Od 1 stycznia 2017 r. zostały zniesione wszelkie formalności w zakresie budowy basenów przydomowych, których powierzchnia lustra nie przekracza 50 m2. W tym przypadku nie musimy nawet zgłaszać takiej inwestycji w odpowiednich organach. Wystarczy, że wyznaczymy odpowiednie miejsce, przygotujemy ogród i przejdziemy do realizacji.

Jak wygląda sprawa w zakresie basenów ogrodowych o większej powierzchni? Owszem, w tej kwestii musimy spełnić pewne warunki. Powyżej 50m2 musimy uzyskać pozwolenie na budowę. Brak wypełnienia formalności może skutkować nakazem rozbiórki budowli.

#2: Utrzymywanie basenu w czystości jest bardzo wymagające.

Utrzymanie basenu ogrodowego w czystości wcale nie musi przysparzać nam wiele problemów. Najważniejsza jest konsekwencja i regularność działania. Jeżeli zaopatrzymy się w wysokiej jakości pompy filtrujące i pamiętamy o cyklicznym czyszczeniu, utrzymanie nie powinno zajmować nam sporo czasu. Profesjonalny sprzęt m.in. odkurzacze basenowe, które znajdziecie w naszej ofercie, mogą w tej kwestii wiele ułatwić.

#3: Z basenu ogrodowego można korzystać tylko w słoneczne dni.

Wiele osób aktywność basenową wiąże z upalną pogodą. Nic bardziej mylnego. Istnieje szereg prostych sposobów na wydłużenie sezonu basenowego, nawet o kilka dobrych miesięcy. Przede wszystkim powinniśmy zadbać o odpowiednią temperaturę wody w basenie. Inwestycja w zadaszenie oraz dodatkowe ogrzewanie może wydłużyć sezon nawet do 3 kwartałów rocznie.

#4: Ogrzewanie basenu jest drogie.

Wierzcie lub nie, ogrzewanie basenu wcale nie musi pochłaniać fortuny. Na rynku dostępna jest cała gama rozwiązań dostosowana do poszczególnych odbiorców. Biorąc pod uwagę względy ekonomiczne, warto rozważyć ogrzewanie basenu przy pomocy odnawialnych źródeł energii. Inwestycja nie należy do najtańszych, jednak późniejsze użytkowanie i eksploatacja przynosi wysokie efekty, przy bardzo niskich kosztach.

Więcej na temat doboru odpowiedniego ogrzewania możecie przeczytać w tym miejscu.

#5: Chlor jest szkodliwy dla Twojego zdrowia.

Na początku warto zaznaczyć, że woda kranowa w naszych domach, którą stosujemy do przygotowania posiłków lub kąpieli, również jest chlorowana. Jest to jedna z najpopularniejszych metod uzdatnienia wody. Chlor niszczy bakterie chorobotwórcze, wirusy i grzyby, jednak w stosunku do człowieka, w odpowiednim stężeniu, nie stanowi żadnego zagrożenia. Wręcz przeciwnie, stanowi skuteczną metodę dezynfekcji basenowej wody.

#6 Baseny ogrodowe sprawdzają się tylko i wyłącznie w dużych ogrodach.

Aby posiadać przydomowy basen, wcale nie musisz posiadać hektarów ogrodu. Jako producenci basenów zapewniamy, że nasza oferta jest niezwykle elastyczna. Posiadamy cały szereg rozwiązań dostosowanych także do niewielkich powierzchni. Nie warto kierować się standardowymi kształtami i rozmiarami basenów. Jesteśmy w stanie tak skonfigurować projekt, aby pasował do Twojego ogrodu, bez względu na jego rozmiar.

Comments are closed.

Superpools.pl