KUPUJEMY U PRODUCENTA BASEN GOTOWY! NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ?

utworzone przez | wrz 18, 2014

W końcu nadszedł czas zakupu naszego wymarzonego basenu. Szukamy firmy, która go dla nas wykona i okazuje się, że na rynku firm oferujących baseny gotowe jest ogromny wybór. Co zrobić i na co zwrócić uwagę, aby spełnienie naszych snów nie stało się naszym sennym koszmarem?
Podpowiadamy na co w pierwszej kolejności zwrócić uwagę.
 
Przede wszystkim jak i z czego jest wykonany basen.
Należy pamiętać, że na wytrzymałość basenu nie tylko wpływa to jak grube są jego ściany, ale to z czego są one zrobione.
Na rynku spotykamy się z firmami chwalącymi jakość swoich produktów, prowadzą one kampanie marketingowe podkreślające jakość ich usług i produktów za niską cenę.
 
A co oferują w rzeczywistości?
Niecki, które nie tylko nie wyglądają solidnie, ale również osprzęt z najniższej półki. Niestety basen, który „pod słońce” jest cienki jak papier nie może być odporny na niszczenie. Niestety za niską ceną basenu idzie również jakość produktu, a nie oszukujmy się, koszty produkcji porządnego basenu przekraczają kilka, kilkanaście a nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Porządny basen jest wykonany z materiałów odpornych m.in. na osmozę, na odbarwienia, na wodę (tak jest, wiele basenów jest pokrytych najtańszym żelkotem wrażliwym na działanie wody), czy na działanie środków chemicznych.
 
Jak rozpoznać z czego jest basen?
Każdy producent ma próbki swoich produktów, nie bójmy się o nie pytać! Mając w ręku kilka próbek, na pierwszy rzut oka widzimy, która z nich prezentuje się najlepiej, która jest najgrubsza, najsolidniejsza, najtwardsza…  Pytajmy o szczegóły!
 
Oczekujmy wyrobu wykonanego na zamówienie, nie z magazynu!
Niewarto dokonywać zakupu u producenta, który chwali się ogromnymi zapasami magazynowymi.
 
Dlaczego?
Baseny, które są magazynowane tracą swoje najważniejsze i najcenniejsze cechy, takie jak odporność, trwałość, blask czy nawet kształt! Basen z magazynu często ma wyblakły kolor, który jest niejednolity, widać że basen w tym czasie był narażony na działanie czynników atmosferycznych. Niecka, która jest magazynowana niestety z czasem staje się nieatrakcyjna wizualnie, a co za tym idzie, jesteśmy niezadowoleni z zakupu. Nasz basen to nie jest inwestycja na rok, czy nawet na 5 lat, to inwestycja, którą powinny cieszyć się kolejne pokolenia.
nie-magazynujemy-basenow3
Dlaczego powinniśmy się ich strzec?
Basen, który wychodzi z wieloletniej formy często ma nierówne czy nawet krzywe ściany i dno, nie posiada rantów technicznych, bądź są one bardzo zawodne (klient odpowiada za właściwy rozładunek, a przy starych rantach niezwykle łatwo o ich wyrwanie, a tym samym uszkodzenie niecki).
Stary rant techniczny w Kleo LEDA
Dużym minusem są również wzmocnienia, a najczęściej ich brak! Ściany są wzmacniane tekturami, tak aby basen „wytrzymał” do osadzenia go w ziemi – nie dłużej. Przy starych formach stosuje się również tak samo przestarzałe metody produkcji. Kto z nas chciałby mieć basen wyglądający jak z „drugiej ręki”?
Takie niecki przeważnie są bardzo lekkie – i nie jest to, jak twierdzą producenci, podyktowane innowacyjnymi rozwiązaniami, tylko oszczędnością na materiałach. Pamiętajmy, że im cięższy basen, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że zostanie on wypchnięty wiosną przez wody gruntowe.
10letnie-formy-2
Producent to specjalista w swojej dziedzinie! (?)
Na basen przeznaczamy niemałe kwoty, czemu więc nie pytać o szczegóły? Zadawajmy wiele pytań naszym potencjalnym sprzedawcom. Dobrze wyszkolona kadra powinna umieć odpowiedzieć na nawet najcięższe pytania. To właśnie tym ludziom oddajemy w ręce nasze pieniądze, czemu więc by ich nie sprawdzić? W tych czasach obsługa sprzedażowa to nie tylko podanie dobrej kawy, ale to cały szereg kompetencji. Dobra firma posiada wyszkolonych pracowników, swój dział techniczny, logistyczny i kompetentny zespół zajmujący się produkcją. Upewnijmy się, że osoba nas obsługująca wie co oferuje i chce poznać nasze potrzeby, aby dobrać najkorzystniejsze dla nas rozwiązania.
 
W dobie Internetu łatwo sprawdzić opinie o firmie, o jej produktach, czy osobach, które ją tworzą…
 
 

Nasz katalog

Pobierz nasz katalog lub zamów do domu wersję drukowaną.
Całkowicie bezpłatnie!