Technologia basenowa – przegląd innowacyjnych rozwiązań

utworzone przez | lis 30, 2018

Niejednokrotnie wspominaliśmy na naszym blogu o tym, że wybierając basen ogrodowy, który będzie inwestycją na wiele lat, uwagę zwrócić należy na mnóstwo istotnych parametrów. Po pierwsze: uwzględnić powinniśmy tworzywo, z jakiego zostanie wykonany nasz basen, analizując charakterystyczne cechy każdego z dostępnych materiałów. Oczywiście, im wyższa jakość tworzywa, tym wyższa cena, jednak pamiętajmy, że z perspektywy czasu okaże się to dobrym manewrem, ponieważ basen będzie w pełni wytrzymały, solidny i odporny na uszkodzenia. Po drugie: skupić należy się również na różnego rodzaju udogodnieniach, o które wzbogacony został projekt. Po trzecie: istotny jest także odpowiedni dobór dodatkowych akcesoriów, zwiększających komfort użytkowania prywatnego kąpieliska. I po czwarte: koniecznie przyjrzeć musimy się technologiom, jakie zastosowane zostały przy budowie basenu, wybierając te, które zapewnią stuprocentową stabilność całej konstrukcji. Dla przykładu – podczas opracowywania basenów Superpools, uwzględniliśmy najbardziej innowacyjne rozwiązania, które nie zawiodą naszych klientów. Poniżej postaramy się więc krótko je umówić.

1. Hybrid Technology

Hybrid Technology – rozwiązanie zastosowane w naszym basenie QUEEN, to nowoczesny koncept, przełomowy dla basenów luksusowych. Hybryda, o jakiej tu mowa, dotyczy innowacyjnego połączenia CARBON + KEVLAR – patentów, dzięki którym basen jest wyjątkowo wzmocniony, a dzięki temu stabilny i odporny na działanie szkodliwych warunków atmosferycznych oraz na uszkodzenia mechaniczne. Ujmując rzecz w skrócie: CARBON to materiał osiągający trwałość aż pięciokrotnie przekraczającą poziom trwałości stali. Warto zaznaczyć, że parametry te mierzone i porównywane są przy uwzględnieniu elementów, posiadających tę samą wagę. Kolejnym wzmocnieniem jest też mata KEVLAR, również cechująca się niebywałą wręcz wytrzymałością. Aby zobrazować, jak istotne są te rozwiązania, warto wskazać, że pierwsze z nich stosowane jest przy produkcji silników Formuły 1, drugie zaś używane są na przykład w kamizelkach kuloodpornych.

2. Keramik Technology

Keramik Technology opiera się na wykorzystaniu powłoki ceramicznej – jednej z najbardziej ekskluzywnych powłok ochronnych lakieru, jakie dostępne są na rynku, niezwykle cenionych przez specjalistów, zajmujących się projektowaniem i budową basenów. Dzięki niej, utrzymanie basenu w idealnej czystości nie będzie stanowiło żadnego problemu, bowiem doskonale radzi sobie ona z trudnymi warunkami atmosferycznymi, zawsze dokładnie odprowadzając brud i inne zanieczyszczenia. Wśród największych zalet omawianej technologii wymienić należy fakt, że świetnie sprawdza się jako ochrona basenu przed negatywnym wpływem środowiska, poprawia estetykę basenu, nadając mu imponujący połysk, odporna jest na zarysowania oraz chroni basen przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. To jednak nie wszystko! Keramik Technology zapobiega utlenianiu i korozji, sprawiając tym samym, że powierzchnia basenu jest zawsze gładka i błyszcząca. I jeszcze jedna ważna rzecz: rozwiązanie to jest odporne na chemię basenową, o czym zdecydowanie nie można zapominać. Zaciekawieni? Zachęcamy więc do zapoznania się z zawartością naszej strony internetowej oraz z naszym katalogiem (można go zamówić w wersji papierowej lub pobrać on-line), gdzie szczegółowo opisujemy wszystkie nasze baseny, zastosowane w nich patenty oraz tworzywa, po jakie sięgamy podczas produkcji.

Nasz katalog

Pobierz nasz katalog lub zamów do domu wersję drukowaną.
Całkowicie bezpłatnie!