Ile kosztuje budowa basenu?

utworzone przez | kwi 25, 2019

Własny zbiornik kąpielowy i wizja odpoczynku na jego brzegu podczas upalnej pogody to marzenie wielu osób. Właściciele niewielkich posesji obawiają się jednak wysokich kosztów budowy oraz braku odpowiedniej ilości miejsca na nieckę basenową. Tymczasem, odpowiedni projekt i dobra organizacja nie wykluczają posiadania własnej mini pływalni w ogrodzie. To marzenie można zrealizować a my chcemy w tym pomóc! Co trzeba wziąć pod uwagę, obliczając koszt budowy takiej inwestycji w ogrodzie? Na co zwrócić szczególną uwagę podczas jej realizacji? Ile kosztuje basen w ziemi nie tylko w czasie sezonowego użytkowania? Na te inne pytania warto przeczytać odpowiedzi!

Koszt budowy basenu w ogrodzie

Aby wstępnie oszacować koszty, w pierwszej kolejności należy podjąć decyzję, jaki basen chcemy mieć w ogrodzie. Najtańszą opcją będzie rozkładany ze stelażem, który można zdemontować po sezonie. Wiemy jednak, że dużo wygodniejszy, bezpieczniejszy, trwalszy i bardziej estetyczny jest model poliestrowy. Wyjątkowo wytrzymały i stabilny na długie lata, odporny na działanie promieni UV, ze świetną izolacją. Dostępny u nas w atrakcyjnej cenie, w kilku wariantach wielkości i kształtu. Ponadto zbiorniki te wyposażone są w antypoślizgowe schody, półki rekreacyjne, bezpieczne zejścia, mogą służyć na zewnątrz i wewnątrz budynku. Koszt budowy basenu przydomowego w ogrodzie zależny jest od jego wielkości, kształtu, użytych materiałów, a także elementów dodatkowych, które mamy w zestawie.

Ile kosztuje basen w ziemi?

Miłośnicy pływania z pewnością docenią możliwość uprawiania aktywności fizycznej w basenie o wymiarach umożliwiających swobodne poruszanie. W naszej ofercie znajdą Państwo różnorodne wymiary zbiorników, przy czym głębokość oscyluje wokół 1,5 metra, dzięki czemu swobodne pływanie jest możliwe. Poszczególne wymiary można oczywiście dopasować do własnych potrzeb i parametrów działki, jednak na przykładzie dostępnych wymiarów można oszacować teoretyczne koszty budowy. Analizując, ile kosztuje basen w ziemi, należy wziąć pod uwagę wszystkie elementy, które składają się na koszt całościowy inwestycji: – wykopanie dołu; – uzbrojenie go; – wylanie betonem. Ogólnie można przyjąć, że koszt budowy basenu przydomowego w ogrodzie to wydatek rzędu 10-40 tysięcy, w zależności od wymiarów i użytych materiałów. Do tego trzeba doliczyć koszty utrzymania:
  • Pompa i filtry basenowe – ok. 3000 zł;
  • Środki uzdatniające wodę i preparaty dezynfekujące – ok. 300 zł;
  • Skimmer – ok. 70 zł;
  • Odkurzacz do czyszczenia dna – ok. 350 zł;
  • Folia do przykrycia zbiornika – ok 2500 zł;
Koszty te są mocno orientacyjne i pokazują bardzo ogólnie, ile kosztuje basen w ogrodzie w podstawowej wersji. W dowolnym momencie można zdecydować się też na zadaszenia, wybór drabinek i dobór akcesoriów ułatwiających użytkowanie, co zmieni nam całkowity koszt inwestycji. Przyjmuje się, że w sezonie musimy liczyć się z wydatkiem rzędu 2-3 tysięcy złotych.

Jakie jeszcze koszty basenu w ogrodzie trzeba wziąć pod uwagę?

Decydując się na tego typu atrakcję wodną, trzeba doliczyć również wydatki na wspomniane powyżej akcesoria. Koszt budowy basenu w ogrodzie stanowi zazwyczaj ok. 60% funduszy, jakie poniesiemy przy tego typu inwestycji. Pozostałe 40% to pieniądze, które trzeba będzie wydać na akcesoria czyszczące wodę oraz preparaty dezynfekujące, a także takie dodatkowe rzeczy, jak np.: ogrzewanie i oświetlenie oraz różne basenowe atrakcje (trampoliny itp.).

Jakie inne baseny mamy w ofercie?

W naszym asortymencie dostępne są baseny do ogrodu, takie jak: – baseny polipropylenowe – propozycja skierowana do klientów mających własny pomysł na kształt i wymiar zbiornika. Świetna alternatywa dla modeli betonowych. Wytrzymały, atrakcyjny, korzystny cenowo. – baseny betonowe – najbardziej trwałe, atrakcyjne, o dowolnym kształcie i wymiarze. Wybierając je, jesteśmy ograniczeni tylko wyobraźnią. Dzięki niezwykle trwałym materiałom a także doświadczeniu naszych pracowników, możemy zagwarantować, że ten produkt posłuży nawet kolejnym pokoleniom! Ile kosztuje budowa każdego z tych zbiorników w ogrodzie? Wysokość wydatku na którykolwiek z nich związana będzie m.in. z wielkością konstrukcji, użytych materiałów oraz oczekiwań klienta.

Dlaczego warto postawić na budowę własnego basenu?

Przede wszystkim jest to doskonały sposób na rozrywkę oraz relaks. Koszt budowy basenu w ogrodzie może się szybko zwrócić, kiedy odliczy się wydatki związane na wyjazdy w miejsca, gdzie można skorzystać z tej formy wypoczynku. Zyskuje się przydomową atrakcję doskonałą w sezonie letnim, a także przestrzeń, w której można uprawiać aktywność poprawiającą kondycję zdrowotną poprzez możliwość codziennego pływania. To, ile kosztuje basen w ogrodzie – jego budowa oraz późniejsza eksploatacja jest zawsze kwestią indywidualną. Chętnie pomożemy zrobić szacunkowy plan finansowy związany z tą inwestycją. Mamy już wieloletnie doświadczenie nie tylko w produkcji, ale i eksploatacji naszych produktów. Dlatego łatwiej nam ustalić orientacyjną kwotę, z jaką należy się liczyć, decydując się na postawienie kąpielowego zbiornika wodnego przy domu. Trudno podać konkretnie, jaki jest koszt budowy basenu w ogrodzie, gdyż wszystko zależy od jego parametrów. Jeżeli zależy nam na trwałym, który będzie komfortowy i bezpieczny w użytkowaniu, musimy liczyć się z koniecznością wydania kilkudziesięciu tysięcy złotych. Zapraszamy do kontaktu z naszymi pracownikami. Doradzimy, podpowiemy, wycenimy!

Nasz katalog

Pobierz nasz katalog lub zamów do domu wersję drukowaną.
Całkowicie bezpłatnie!