Ile kosztuje budowa basenu?

Własny basen i wizja odpoczynku na jego brzegu podczas upalnej pogody to marzenie wielu osób. Właściciele niewielkich posesji obawiają się jednak wysokich kosztów budowy oraz braku odpowiedniej ilości miejsca na nieckę basenową. Tymczasem, odpowiedni projekt i dobra organizacja nie wykluczają posiadania własnego basenu w ogrodzie. To marzenie można zrealizować a my chcemy w tym pomóc!

Koszt budowy basenu w ogrodzie

Aby wstępnie oszacować koszty, w pierwszej kolejności należy podjąć decyzję, jaki basen chcemy mieć w ogrodzie. Najtańszą opcją będzie basen rozkładany ze stelażem, który można zdemontować po sezonie. Wiemy jednak, że dużo wygodniejszy, bezpieczniejszy, trwalszy i bardziej estetyczny jest basen poliestrowy. Wyjątkowo wytrzymały i stabilny basen na długie lata, odporny na działanie promieni UV, ze świetną izolacją. Dostępny u nas w atrakcyjnej cenie, w kilku wariantach wielkości i kształtu. Ponadto baseny te wyposażone są w antypoślizgowe schody, półki rekreacyjne, bezpieczne zejścia, mogą służyć na zewnątrz i wewnątrz budynku.

Koszt budowy basenu przydomowego zależny jest od jego wielkości, kształtu, użytych materiaów a także elementów dodatkowych, które mamy w zestawie.

Ile kosztuje basen w ziemi?

Miłośnicy pływania z pewnością docenią możliwość uprawiania aktywności fizycznej w basenie o wymiarach umożliwiających swobodne poruszanie. W naszej ofercie znajdą Państwo różnorodne wymiary basenów, przy czym głębokość oscyluje wokół 1,5 metra, dzięki czemu swobodne pływanie jest możliwe. Poszczególne wymiary można oczywiście dopasować do własnych potrzeb i parametrów działki, jednak na przykładzie dostępnych wymiarów można oszacować teoretyczne koszty budowy.

Analizując ile kosztuje basen w ziemi, należy wziąć pod uwagę wszystkie elementy, które składają się na koszt całościowy inwestycji: - wykopanie dołu; - uzbrojenie go; - wylanie betonem.

Ogólnie można przyjąć, że koszt budowy basenu przydomowego to wydatek rzędu 10-40 tysięcy, w zależności od wymiarów i użytych materiałów. Do tego trzeba doliczyć koszty utrzymania:

  • Pompa i filtry basenowe – ok. 3000 zł;

  • Środki uzdatniające wodę i preparaty dezynfekujące – ok. 300 zł;

  • Skimmer – ok. 70 zł;

  • Odkurzacz do czyszczenia dna – ok. 350 zł;

  • Folia do przykrycia basenu – ok 2500 zł;

Koszty te są mocno orientacyjne i pokazują bardzo ogólnie ile kosztuje basen w ogrodzie w podstawowej wersji.

W dowolnym momencie można zdecydować się też na budowę zadaszenia, wybór drabinek i dobór akcesoriów ułatwiających użytkowanie, co zmieni nam całkowity koszt inwestycji. Przyjmuje się, że w sezonie musimy liczyć się z wydatkiem rzędu 2-3 tysięcy złotych.

Jakie inne baseny mamy w ofercie? - baseny polipropylenowy – propozycja skierowana do klientów mających własny pomysł na kształt i wymiar basenu. Świetna alternatywa dla basenów betonowych. Wytrzymały, atrakcyjny, korzystny cenowo.

- baseny betonowe – najbardziej trwałe, atrakcyjne, o dowolnym kształcie i wymiarze. Wybierając baseny betonowe, jesteśmy ograniczeni tylko wyobraźnią. Dzięki niezwykle trwałym materiałom a także doświadczeniu naszych pracowników, możemy zagwarantować, że ten rodzaj basenu posłuży nawet kolejnym pokoleniom!

Trudno podać konkretnie, jaki jest koszt budowy basenu w ogrodzie, gdyż wszystko zależy od jego parametrów. Jeżeli zależy nam na trwałym basenie, który będzie komfortowy i bezpieczny w użytkowaniu, musimy liczyć się z koniecznością wydania kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi pracownikami. Doradzimy, podpowiemy, wycenimy!

Comments are closed.

Superpools.pl