Jak wyrównać teren pod basen?

Niezależnie od tego, który rodzaj basenu wybierzemy, musimy dobrze przygotować pod niego podłoże. Konieczne będzie wypoziomowanie i odpowiednie zabezpieczenie gruntu. Powierzchnia musi być równa i stabilna, musimy sprawdzić, czy w wybranym miejscu nie znajdują się ostre elementy, takie jak gwoździe, korzenie, kawałki metalu, czy kamienie, które mogłyby uszkodzić dno basenu.

Bardzo często słyszymy od klientów pytanie, jak wyrównać teren pod basen? Rozwiązań jest kilka, niektórzy decydują się na usługi profesjonalnej firmy, tymczasem wyrównanie gruntu można przeprowadzić samodzielnie, jedynie korzystając z kilku praktycznych zasad.

Wybór miejsca pod basen

Zanim zdecydujemy się na montaż niecki, powinniśmy dokładnie przemyśleć, gdzie ma zostać ustawiony basen? Ma to ogromne znaczenie dla późniejszej przyjemności korzystania z niego. Warto wybrać miejsce zaciszne i nasłonecznione, dzięki temu woda będzie samoczynnie się nagrzewać a sama kąpiel będzie prawdziwym relaksem i odpoczynkiem. Miejsce powinno być nieco oddalone od drzew i krzewów, co sprawi, że woda w basenie pozostanie dłużej czysta.

Nie mniej ważny jest rodzaj terenu. Podłoże gliniaste, skaliste i piaszczyste nie da nam odpowiedniej stabilizacji i sprawi, że basen będzie stopniowo się zapadać.

Warto wziąć pod uwagę montaż zadaszenia, które w upalny dzień pozwoli nam cieszyć się odpoczynkiem w zacienionym basenie a po skończonej kąpieli zabezpieczy nieckę przez zanieczyszczeniami.

Z naszej strony mogą Państwo liczyć na atrakcyjne ceny zarówno basenów, jak i zadaszeń.

Podsumowując, idealne miejsce na montaż basenu powinno być dobrze nasłonecznione, w dalszej odległości od drzew i krzewów i na stabilnym podłożu.

Przygotowanie terenu pod basen

Podłoże, na którym zostanie zamontowany basen powinno być nie tylko wyrównane, ale także dobrze zabezpieczone. W przypadku niewielkich niecek wystarczy uprzątnąć teren z ostrych kamieni, szyszek i nieczystości. W przypadku montażu dużego basenu rozporowego, na stelażu lub całorocznego, prace przygotowawcze wymagają większego zastanowienia.

Kluczową rolę odgrywa tu odpowiednie wypoziomowanie podłoża, aby basen nie przechylał się i miał zapewnioną stabilizację podczas korzystania z niecki. W tym momencie właśnie pojawia się pytanie, jak wyrównać teren pod basen bez konieczności zatrudniania fachowca i czy jest to możliwe? Na pewno szybciej i łatwiej byłoby skorzystać z profesjonalnej ubijarki lub walca. Ale można tego uniknąć.

Wyrównanie podłoża warto podzielić na kilka etapów:

  • Po wyborze najlepszego miejsca należy dokładnie wymierzyć teren a ziemię dokładnie przekopać, co ułatwi wypoziomowanie podłoża oraz pomoże pozbyć się ewentualnych kamieni i ostrych kawałków z gleby.

  • Aby wyrównać teren do odpowiedniego poziomu, pomocne będzie rozciągnięcie po przeciwległych stronach wydzielonego kawałka cienkiej żyłki. Dzięki temu szybko ocenimy, czy poziom ziemi jest odpowiedni, czy coś musimy dosypać.

  • Następnym etapem jest dobre ubicie gruntu. Możemy skorzystać z wcześniej opisywanej profesjonalnej ubijarki lub walca albo posłużyć się dobrą łopatą i siłą własnych rąk.

  • Końcowym etapem, przed rozłożeniem basenu, będzie zabezpieczenie podłoża specjalną matą basenową. Zapewni ona dobrą izolację oraz zapobiegnie zapadnięciu terenu i zabezpieczy grunt przed dostaniem się szkodników.

Jeśli nie wiesz, jak wyrównać teren pod basen poliestrowy lub nie chcesz tego robić samodzielnie, skorzystaj z usług firm zewnętrznych. Doradzimy Ci.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, prosimy o kontakt. Jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Comments are closed.

Superpools.pl