Od Bukowiny po Termy Maltańskie – 6 najbardziej atrakcyjnych aquaparków w Polsce

Bez względu na wiek i płeć wszyscy wysoko sobie cenimy relaks w wodzie. Jedna z jego ulubionych form, to czas spędzony w aquaparku. Czym są aquaparki? Gdzie w Polsce można zaszaleć w parku wodnym?

Krótka historia polskich aquaparków

Najstarszy aquapark w Polsce – nieistniejący już niestety Aquavit (Leszno) – powstał w 1993 roku i już od pierwszych dni stał się jedną z największych atrakcji turystycznych regionu. Od tego czasu w Polsce powstało ponad 20 miejsc, gdzie możesz spodziewać się czegoś więcej, niż wybór między dużym i małym basenem. Aquaparki polskie, z uwagi na klimat, z reguły całkowicie zadaszone, przyciągają setki tysięcy miłośników wodnego szaleństwa przez cały okrągły rok. Stanowią cel wycieczek szkolnych, wypraw rodzinnych i wycieczek we dwoje.

Gdzie w Polsce można zaszaleć w aquaparku?

1. Terma Bukowina

Miłośnicy relaksu w aquaparku znajdą coś dla siebie zarówno nad morzem, jak i u podnóża Tatr. Termy Bukowina to największy w Polsce kompleks aż 20 basenów geotermalnych. Temperatura wody i powietrza w obiekcie waha się na ogół pomiędzy 30 a 38 stopni Celsjusza. 4 z 20 basenów przeznaczone są specjalnie dla najmłodszych. Poszaleć tu można na zjeżdżalniach, zrelaksować się w saunie a po wszystkim posilić w miejscowej restauracji. Część obiektu stanowi czterogwiazdkowy hotel.

2. Aqua Park Zakopane

Obiekt może nie jest tak imponujący, jak Termy Bukowina, ale położenie w jednej z najbardziej znanych miejscowości wypoczynkowych w Polsce sprawia, że cieszy się dużym powodzeniem zarówno wśród miejscowych, jak i turystów. Miłośnicy Tatr bardzo sobie cenią możliwość wodnego relaksu po forsownych górskich wędrówkach. Aquapark w Zakopanem posiada taras zewnętrzny gdzie w sprzyjającej porze można zażyć kąpieli w wodach termalnych, jednocześnie podziwiając malowniczą panoramę Tatr.

3. Park Wodny w Krakowie

Wracając z gór warto zatrzymać się w Krakowie, gdzie mieści się jeden największych aquaparków w Polsce. Wprawdzie, w odróżnieniu od podtatrzańskich aquaparków, nie wymoczymy się tu w wodzie geotermalnej, ale czekają na nas atrakcje w postaci licznych, krętych zjeżdżalni i rwącej rzeki. Wśród czterech zjeżdżalni zewnętrznych każdy miłośnik tego typu atrakcji znajdzie coś dla siebie - pontonowa zjeżdżalnia Kongo oraz ultraszybkie: Nitro, Twister i Speed- Fire – to ulubione atrakcje dla nieco starszych użytkowników. Młodsze dzieci chętnie bawią się w przeznaczonych specjalnie dla nich brodzikach i na bezpiecznych zjeżdżalniach.

4. Fala – aquapark w Łodzi

Centralna Polska również ma miejsca, w których można zrelaksować się w wodzie przez cały rok. Jednym z nich jest Aquapark Fala w Łodzi. Ten, przypominający nieco egipskie piramidy obiekt, oferuje atrakcje dla spragnionych relaksu użytkowników w każdym wieku. Są tu szybkie zjeżdżalnie o imponującej wysokości 130 i 146 metrów, z których mogą korzystać starsi śmiałkowie a także mini zjeżdżalnie i podgrzewany brodzik dla dzieci. Amatorzy spokoju i pasywnego relaksu odprężyć się mogą w jednej z saun, lub w pokoju wypoczynkowym.

5. Termy Uniejów

Woda w uniejowskich basenach pochodzi z solanek położonych na głębokości 2000 metrów. Ma właściwości lecznicze a dzięki podwyższonej temperaturze, doskonale relaksuje. Zwłaszcza w wewnętrznym basenie leczniczym – urządzeniami do hydromasażu. W zewnętrznych basenach solankowych nawet zimą temperatura wynosi ponad 30 stopni Celsjusza. Najmłodsi mają możliwość aktywnego wypoczynku w dziecięcym basenie ze ścianką wspinaczkową i statkiem pirackim.

6. Termy Maltańskie

Ten ogromny, nowoczesny obiekt, mieści się nad jeziorem Malta w Poznaniu – stąd nazwa. Obok wielu trudnych do wymienienia atrakcji dla starszych i młodszych, znajdziemy tu centrum SPA, sauny i oczywiście jacuzzi. Szczególnie godna polecenia jest zjeżdżalnia rodzinna. Aquaparki polskie to doskonały pomysł na relaks dla całej rodziny. Bez względu na to, w której części kraju się znajdujesz – jeden z nich na pewno jest w sam raz blisko, by uatrakcyjnić Twój weekend.

Comments are closed.

Superpools.pl