W makijażu na basenie?

utworzone przez | sty 14, 2021

Kobieta zawsze chce wyglądać pięknie, niezależnie od miejsca i sytuacji. Korzystanie z basenu już samo w sobie jest zdrowe, więc dobrze wpływa na urodę, ale co jeśli chcemy ją podkreślić? Nie możemy pokazać się na basenie bez makijażu? Czy wypada go mieć, czy można, czy warto? O sprawach make-upu na basenie przeczytasz właśnie w naszym artykule.

Podkreślasz swoje wizualne zalety

Uwielbiamy pływać. Czujemy się wtedy lekko, trochę jakbyśmy latali. Jednocześnie dbamy o zdrowie, dobrze się bawimy i aktywnie spędzamy czas. Wiele kobiet też uwielbia się malować… Może inaczej, uwielbia dobrze wyglądać również podczas wysiłku na basenie (komedie romantyczne pokazują, że na miłość życia można trafić wszędzie). Zatem dobre wrażenie musi być! Przede wszystkim, jeśli już decydujesz się na pójście na basen w makijażu, to musi być on wodoodporny. Niezależnie od tego czy będzie to tusz do rzęs, eyeliner, kredka do oczu, błyszczyk czy pomadka. Zatem wszystko to, co delikatnie podkreśla Twoje wizualne zalety. Na czym polega sekret wodoodpornych kosmetyków?

Kobieca tajemniczość

Polimer, silikon, wosk roślinny, żywica itd. To znajduje się w takich wodoodpornych kosmetykach zamiast wody. Chcąc mieć dobrze podkreślone brwi również na basenie, wiele kobiet stosuje na przykład hennę. Można to robić samodzielnie w domu (wystarczy na kilka tygodni) lub wybrać się do kosmetyczki (luzowane restrykcje, hurra!). Można też oczywiście mieć na twarzy makijaż permanentny, który ukrywa nasze niedoskonałości dzięki naturalnym pigmentom. Nie tylko można tak kamuflować niedostatki urody, ale też po prostu schować blizny, które są naszymi kompleksami. Przecież makijaż na basenie też ma się po to, by dodawać sobie pewności siebie.

A rzęsy?

Piękne oczy z jeszcze piękniejszymi rzęsami, wynurzające się znad lustra wody. Hipnotyzujące spojrzenie w każdej sytuacji to marzenie wielu kobiet. Może i mężczyzn, z tym, że kobiety lubią takie oczy i rzęsy mieć, a panowie chcą na nie patrzeć. W pięknych oczach można przecież przyjemnie „odpłynąć”. Odpowiedni zabieg u kosmetyczki pozwoli cieszyć się urzekającymi rzęsami również na basenie, zatem to żadna przeszkoda i nie wiąże się to z dylematem: kosmetyczka czy basen?

Bez makijażu na imprezę?

Wodoodporny makijaż przydaje się również, gdy przykładowo organizujemy pool party (lub się na nie wybieramy). Nieważne czy taka impreza przy basenie odbywa się w węższym gronie rodziny, sąsiadów czy może z większą grupą znajomych. Kobieta chce wyglądać niesamowicie nawet, gdy wpadnie do basenu lub do niego spontanicznie skoczy. Może się zdarzyć, że dla żartu mąż wrzuci żonę do basenu lub podniesie ją i wskoczy z nią. Nie będzie wiedział, że Twój makijaż nie jest wodoodporny. Mąż z pewnością narazi się na Twój gniew, a Ty zostaniesz pozbawiona misternie podkreślającego Twoją urodę mak-up’u. Zatem albo dobry makijaż na basenie albo wcale.

Basen albo makijaż?

Nie, w żadnym wypadku nie. Nie trzeba wybierać. Natomiast albo stosujemy wodoodporne kosmetyki albo nie stosujemy żadnych. Generalnie, jeśli jednak już się malujemy i wyruszamy na basen, to może warto jednak tylko delikatnie podkreślać brwi czy oczy, aby sprawiać wrażenie naturalności. W każdym razie zawsze niech będzie to świadomy wybór kobiety, aby sama decydowała jak czuje się najlepiej na basenie. W mejkapie czy bez, każda kobieta wyjątkowa jest! Jeśli jednak nie chcemy, aby ktoś nas oceniał na publicznych pływalniach czy na różnych kąpieliskach, mamy kolejny powód do posiadania własnego basenu ogrodowego. Prywatność, poczucie wolności i kontrola, to zalety, które da Ci własna oaza wodna przed domem (lub na działce). Sprawdź co w tym temacie może zrobić dla Ciebie Superpools. Makijażu Ci nie zafundujemy, ale najlepszy basen pod słońcem owszem!

Nasz katalog

Pobierz nasz katalog lub zamów do domu wersję drukowaną.
Całkowicie bezpłatnie!