Jak przygotować basen do sezonu letniego?

Sezon letni zbliża się wielkimi krokami, dlatego na naszym blogu pojawia się coraz więcej artykułów, dotyczących spędzania czasu nad basenami, znajdującymi się na świeżym powietrzu. W ostatnim czasie podpowiadaliśmy, na przykład, jak bezpiecznie opalać się nad basenem, w jaki sposób urozmaicić dzieciom wodną rozrywkę oraz jak dbać o sam basen, aby korzystanie z niego było bezpieczne i komfortowe. Dziś skupimy się natomiast na kwestii o wiele bardziej podstawowej i doradzimy, na czym należy się skupić, aby odpowiednio przygotować nasze prywatne kąpielisko do sezonu letniego.

1. Porządki

Wszystkie prace należy rozpocząć od... uporządkowania przestrzeni wokół basenu i dokładnego wyczyszczenia zarówno kąpieliska, jak i wszystkich akcesoriów z nim związanych. Po pierwsze: wyczyścić (oraz dokładnie osuszyć) musimy pokrywę basenu, filtry i jego nieckę. W tym celu należy opróżnić zbiornik – tylko wtedy wyszorowanie dna oraz ścian będzie możliwe. Jakich środków należy w tym celu użyć? O tym pisaliśmy między innymi w tym artykule.

2. Woda

Zadbajmy o wodę z należytym wyprzedzeniem, dozując odpowiednie środki, które zapobiegną jej mętnieniu oraz pojawianiu się glonów. Z wybranych preparatów skorzystać należy jeszcze przed napełnieniem basenu wodą – tak, aby przestrzeń zbiornika była dobrze przygotowana zanim trafi do niej świeża woda. Szczegółowe informacje, dotyczące walki z glonami oraz uzdatniania i dezynfekowania wody znaleźć można w kilku innych tekstach, które jakiś czas temu pojawiły się na naszym blogu i to właśnie do nich odsyłamy.

3. Elementy basenu

Kiedy oczyścimy basen, a następnie odpowiednio przygotujemy wodę, pozostaje nam ostatnia czynność, czyli montaż elementów basenu. Bardzo często bowiem część basenowego sprzętu jest odmontowywana na czas zimy – m.in. skimmer, czy też podwodne oświetlenie. Zanim jednak zainstalujemy wszelkie akcesoria, upewnijmy się, że są one w dobrym stanie. Jeżeli coś nas zaniepokoi lub uznamy, że wybrane elementy basenu uległy uszkodzeniu – naprawmy je lub wymieńmy. Tylko w taki sposób zadbamy o to, aby kąpiele były przyjemne, relaksujące i w stu procentach bezpieczne. Podsumujmy informacje, które zawarte zostały w powyższych akapitach. Przygotowanie basenu do sezonu letniego składa się z kilku obowiązkowych czynności, których zdecydowanie nie możemy pomijać. Zaliczają się do nich: oczyszczenie zbiornika (wraz z filtrem), oczyszczenie, dezynfekcja oraz uzdatnianie wody, kontrola właściwego poziomu pH wody, a także montaż wszystkich elementów, które nie znajdowały się w zbiorniku w trakcie trwania zimy. Oczywiście, dodatkowo zakupić możemy też nowe akcesoria, które umilą nam basenową rozrywkę – tak, aby korzystanie z basenu było jak najbardziej wygodne.

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be Logged in to post a comment.

Superpools.pl