Jakie ćwiczenia można wykonywać w basenie?

utworzone przez | cze 28, 2018

Uważni czytelnicy naszego bloga z pewnością zauważyli, jak ważny jest dla nas temat odpowiedniego dbania o zdrowie oraz dobrą kondycję fizyczną. Pisaliśmy o tym m.in. we wpisie „Jak kąpiele w basenie wpływają na zdrowie”, sporo podobnych wątków można też znaleźć w tekstach „Dlaczego warto mieć własny basen?” oraz „Basen w ogrodzie świetnym motywatorem do aktywnego spędzania czasu”. Dziś chcielibyśmy kontynuować serię porad, dotyczących zdrowego trybu życia, wskazując na ćwiczenia, które mogą poprawić naszą formę i wpłynąć nie tylko na większą sprawność fizyczną, ale też na lepsze samopoczucie. Sprawdźmy więc, po jakie rozwiązania warto sięgnąć, aby cieszyć się ciekawie spędzonym czasem i aktywnym wypoczynkiem.

1. Marsz lub bieg

Ćwiczenie to dedykowane jest przede wszystkim tym osobom, którym zależy na wzmocnieniu nóg, łydek oraz ramion. Zasada jest prosta: trzeba zanurzyć się w wodzie mniej więcej po szyję, a następnie… po prostu maszerować lub biec, wprowadzając w ruch nie tylko kończyny dolne, ale też górne. Aktywność ta wydaje się banalnie prosta, ale jest przy tym niezwykle skuteczna i sprawi, że szybko spalimy zbędne kalorie.

2. Unoszenie nóg

Ćwiczenie znane miłośnikom fitnessu, które doskonale sprawdzi się również na basenie. Podobnie, jak w przypadku pierwszej propozycji, również tutaj zasady nie są zbyt skomplikowane. Wszystko polega na tym, aby – opierając się plecami o ściankę basenu i trzymając się rękoma jego krawędzi – unosić wyprostowane nogi. Co jednak ważne, nasza postawa musi być stabilna – plecy nie mogą odrywać się od basenu.

3. Podskoki

Bardzo przyjemne ćwiczenie, któremu bliżej do zabawy niż wyczerpującej aktywności, czyli podskoki. Także ten patent pozwoli nam wzmocnić mięśnie, przede wszystkim zaś uda. Podkreślić również trzeba, że systematyczne wykonywanie właśnie tego ćwiczenia niezwykle korzystanie wpłynie na naszą sylwetkę, nadając jej odpowiedniej smukłości.

4. Rowerek

Basenowa wersja popularnego rowerka, której zasady są naprawdę proste. Co należy zrobić, aby ćwiczenie to wykonać w stu procentach poprawnie? Wystarczy oprzeć się na przedramionach o krawędź basenu, unieść nogi i przez około dwie minuty pedałować, starając się, aby nasze ruchy były jak najbardziej zamaszyste i koliste. Te cztery ćwiczenia z pewnością umożliwią nam pracę nad szczupłymi, jędrnymi udami i płaskim brzuchem. Co najważniejsze zaś – poprawią naszą ogólną kondycję i korzystnie wpłyną na stan naszego zdrowia. Pamiętajmy bowiem, że ćwiczenia w wodzie podnoszą wydolność organizmu, wzmacniają mięśnie i stymulują nasz układ krwionośny do właściwej pracy. Warto więc zdecydować się na tego typu zajęcia!

Nasz katalog

Pobierz nasz katalog lub zamów do domu wersję drukowaną.
Całkowicie bezpłatnie!