Przydomowe wakacje nad wodą? - Blog Superpools.pl

Relaks i basen ogrodowy – przydomowe wakacje nad wodą?

utworzone przez | Lip 8, 2021

Nie zawsze trzeba wyjeżdżać, aby się dobrze bawić

Czas wakacji to dla dzieci wielka frajda. Koniec ze szkołą, porannym wstawianiem, zadaniami domowymi i tak dalej. Rodzice jednak nie mają 2 miesięcy urlopu, więc trzeba coś dla dzieci wymyślać. Wysyłamy na kolonie, zawozimy do dziadków, przekazujemy pod opiekę ciociom. Przede wszystkim jednak są częściej w domu, więc trzeba coś robić, aby się nie nudziły i spędzały czas z uśmiechem. A prawda jest taka, że uśmiechniętym łatwiej być, gdy mamy dom i ogród, a w nim basen ogrodowy. Tak, relaks w wodzie dobra opcja dla całej rodziny. Może czas na przydomowe wakacje nad wodą?

Woda i relaks w zaciszu podwórka

Wakacje, ciepło, woda. To dla wielu ludzi najważniejsze elementy letniego wypoczynku. Tego można zaznać nie tylko na zagranicznych wyjazdach czy wypadach na pobliskie, polskie kąpieliska, ale i właśnie we własnym basenie. Taki wypoczynek to zacieśnianie więzi rodzinnych i naprawdę wiele możliwości zabawy – zarówno dla dorosłych, jak i dla najmłodszych. Co jednak będzie największą zaletą przydomowego wypoczynku? Właśnie cisza, spokój, prywatność. To Ty decydujesz kto będzie kąpał się w Twoim basenie – możecie bawić się tylko w gronie rodzinnym lub zaprosić więcej osób. Zawsze jednak możemy decydować, to całkiem przyjemna perspektywa, która pozwala na relaks na własnych warunkach. W przeciwieństwie do pływalni publicznych czy kurortów.

Superpools to producent basenów ogrodowych - zobacz nasze produkty

Basen rozporowy, basen stelażowy czy może poliestrowy?

Baseny ogrodowe są różne, ale zawsze to centrum rozrywki na świeżym powietrzu. Mimo, że być może masz już swój basen i jest to np. mały basen dmuchany albo lub dość kameralny basen rozporowy, to może jednak warto przemyśleć coś większego, aby pływać, robić formę czy po prostu bawić się w większym gronie? Superpools może dostarczyć Ci basen poliestrowy już po 2 tygodniach. To jednak nie temat na ten artykuł. Skupiamy się na wakacjach w ogrodzie. Jak spędzać takie “domowe wakacje” z dziećmi? Przede wszystkim inwestując w basen, wiesz, że to nie tylko ozdoba i prestiż, ale też pozytywny wpływ na zdrowie Twoje i dzieci. Jednak sam basen nie wystarczy, warto pokusić się o pewne dodatki.

Dmuchane akcesoria dla dzieci – dodatkowe atrakcje do basenów

Tu sprawa jest prosta. Piłki, materace, pistolety na wodę, dmuchane zjeżdżalnie i inne tego typu rzeczy. Jest tego mnóstwo, więc bez trudu uatrakcyjnisz dzieciom czas spędzany nad wodą. Polecamy jednak zaangażowanie się w taką zabawę – dla własnego zdrowia i dla radości dziecka. Baseny ogrodowe to zawsze centrum ogrodu i tej letniej rozrywki, ale można bawić się też w pobliżu. Pomyśl o zorganizowaniu… namiastki plaży. Może tu chodzić o zwykłą piaskownicę dla najmłodszych czy może małego obszaru z piaskiem. Będzie to miejsce relaksu, budowania zamków czy stawiania z dzieckiem zwykłych babek piaskowych. Postaw na delikatny piasek, dmuchane dodatki, a w pobliżu basenu możesz mieć własny wodny plac zabaw – przydomowa plaża to marzenie, które możesz spełnić, gdy odrobinie kreatywności.

Baseny stelażowe to mniejsza pojemność wody, więc poważnego pływania nie uświadczysz

Relaks na leniwo też wymaga wysiłku?

Owszem, ale tylko przy przygotowywaniu sobie miejsca pod relaks. Możecie pomyśleć o zamontowaniu hamaków lub wymyślić biwak. To nic trudnego. Rozbijcie namioty w ogrodzie i zróbcie sobie taką noc z dziećmi. Nic trudnego? Owszem. Duża frajda dla dzieci? Jasne. Nocleg na świeżym powietrzu to zatem “must have” takich rodzinnych wakacji w ogrodzie.

Czy duży basen wyklucza na przykład basen dmuchany?

Nie, w żadnym wypadku. Jeśli mamy małe dzieci to mogą chlapać się w takim baseniku będąc w zasięgu Twojego wzroku, gdy Ty będziesz zażywał aktywności na przykład w dużym basenie poliestrowym. Dzieci też czują się pewniej widząc, że rodzice są blisko. Zatem takie dwa baseny ogrodowe spokojnie mogą koegzystować i sprawiać radość całej rodzinie. Wypoczynek przy własnym basenie, w ogrodzie czy nawet na działce ma swoje zalety i może Wam dostarczyć nie mniej frajdy niż wyjazd. Nie musi go też wykluczać. Ale generalnie trzeba spełnić jeden podstawowy warunek… Trzeba mieć basen. Jakiego typu? To już wybór Twój i Twojej rodziny. Może warto wybrać Superpools?

Pobierz katalog produktowy Superpools (albo zamów do domu wersję drukowaną)

Baseny stelażowe,  baseny rozporowe, baseny dmuchane - to już znasz i zawsze wybór masz? Konta obciążają różnie

Nasz katalog

Pobierz nasz katalog lub zamów do domu wersję drukowaną.
Całkowicie bezpłatnie!