Jak dbać o basen w wakacje? Superpools.pl - Blog Superpools

Wakacje to nie tylko odpoczynek – jak dbać o basen ogrodowy?

utworzone przez | Sie 8, 2021

Zadbany basen służy najlepiej!

Letni wypoczynek w basenie ogrodowym to całkiem przyjemna perspektywa. Kojące chłodzenie wodą, błogie promienie słońca, szczęśliwa rodzina czy zaproszeni znajomi. I Ty w centrum tego zadowolenia. Albo aktywne pływanie zamiast wylegiwania się w basenie i przy nim. Po prostu robisz co chcesz. Wakacje, urlop, wypoczynek, w relaksującym towarzystwie wody. Ale stop, to wszystko samo się nie zrobi. O basen trzeba też dbać. Jak? O tym przeczytasz w artykule.

Jak mieć czystą wodę w basenie?

To podstawowe pytanie, które trzeba sobie zadać. Odpowiedź na nie podawaliśmy już jakiś czas temu w artykule “Jak przygotowywać baseny ogrodowe na lato?“. Zatem być może spełniłeś wszystkie wskazane tam wymagania, ale samo przygotowanie to nie koniec pracy. O basen w ogrodzie dbać trzeba na bieżąco, również w czasie lata. Oczyszczenie wody na pewno jest łatwiejsze, jeśli masz sprawne pompy filtrujące. W przypadku większych basenów (np. basen poliestrowy, basen polipropylenowy czy basen betonowy) należy stawiać na pompy piaskowe. Ale pamiętaj – nie kąpiemy się, gdy pompa filtrująca pracuje! Warto przy tym być i pilnować, aby dzieci nie wskoczyły do basenu.

Jak utrzymać czystość wody w basenie?To podstawa dobrego wypoczynku.

Czyszczenie wody w basenie to nie tylko pompa

Upał sprzyja rozwoju glonów i innych mikroorganizmów. Pompa wprawiająca wodę w ruch znacznie utrudni im życie, natomiast skuteczne czyszczenie wody w basenie wymaga też chemii. Dokładniej mówiąc chodzi o chlorowanie wody. Sygnałem do działania jest czas, gdy woda staje się trochę mętna, przybiera zielonkawą barwę. W sumie im więcej osób pływa w Twoim basenie tym częściej trzeba wodę czyścić. Coś za coś. Ale do meritum – chlorowanie wody. Aby chemia działała najskuteczniej musisz zadbać o pH basenowej wody. Jak powinno wyglądać takie pH i jak je regulować? O tym pisaliśmy TUTAJ.

Odkurzacz – jak wesprze czyszczenie basenu?

Oczywiście chodzi o odkurzacz basenowy, który umożliwia usuwanie zanieczyszczeń ze ścianek niecki basenu i dna. Pomoże też, gdy chcesz wysprzątać różne rzeczy z powierzchni wody (np. liście, trawa, martwe owady itd.). Owszem, możesz to sprzątać ręcznie, ale przecież chcesz wygody i skuteczności. Nie męcz się więc i zakup odkurzacz do wody basenowej. Dostępne są również roboty odkurzające basen – takie urządzenia dają Ci jeszcze więcej komfortu, a jednocześnie dbasz o czystość w basenie.

Czyszczenie basenu w wakacje to też dbanie wodę przy dnie, a nie tylko na jego powierzchni

Okej, mam czystą wodę, ale o czym jeszcze pamiętać?

Basen ogrodowy, szczególnie w wakacje, to centrum Twojej przydomowej rozrywki. Wspominaliśmy o tym, że im więcej osób z niego korzysta tym częściej trzeba czyścić wodę. Posiadacze basenów ogrodowych mogą jednak zadbać o to prewencyjnie. Wystarczy opłukiwanie stóp przed wejściem do basenu (kąpiele w makijażu czy z kremami na ciele też powodują zabrudzenia). Możemy też polecić zadaszenia basenowe lub inne pokrycia basenu, które sprawią, że do wody trafi znacznie mniej nieczystości. To zatem automatycznie mniej pracy przy dbaniu o basen… Czyli, więcej czasu na zabawę w basenie ogrodowym i korzystanie z zasłużonych wakacji.

Pobierz katalog produktowy Superpools (albo zamów do domu wersję drukowaną)

Czystości wody trzeba pilnować ? Tak, o baseny ogrodowe należy dbać!

Nasz katalog

Pobierz nasz katalog lub zamów do domu wersję drukowaną.
Całkowicie bezpłatnie!