Zadaszenia basenowe? Wydłuż sobie sezon kąpielowy! - superpools.pl

Zadaszenia basenowe? Wydłuż sobie sezon kąpielowy!

utworzone przez | Wrz 16, 2021

Wprawdzie jesień jeszcze się nie zaczęła, ale powoli się do niej szykujemy. Gdzieś z tyłu głowy mamy fakt, że za chwilę pogoda znacznie się pogorszy, zaczną spadać liście i temperatura, a my będziemy chcieli zaszyć się w domu z kubkiem ciepłej herbaty. Ale czy na pewno tylko to nam zostaje? Nie, jeśli jesteś posiadaczem basenu to możesz przedłużyć sobie sezon kąpielowy decydując się na zadaszenie basenu. Myli się jednak ten kto myśli, że to jedyna korzyść z takiej inwestycji.

Zadaszenie basenu może zapewnić niższe rachunki

Tak, za ogrzewanie wody zapłacisz mniej, jeżeli nad basenem będzie zamontowane zadaszenie. Chyba, że marzy Ci się morsowanie w przydomowym ogrodzie (nie odradzamy, ale zapewnij sobie wybór). O grzaniu wody pisaliśmy zresztą szerzej w artykule “Jak skutecznie ogrzać wodę w basenie?“, zatem warto będzie zajrzeć do niego później. Natomiast teraz chcielibyśmy Ci uświadomić, że zadaszenie basenowe pomoże oszczędzić przy ogrzewaniu. Powód jest prosty, niższa temperatura na zewnątrz nie będzie tak wpływać na wodę. Wniosek? Wrzesień, jesień i koniec lata nie musi wiązać się z zakończeniem zabawy w basenie z powodu zbyt zimniej wody i nieciekawej temperatury na dworze.

Zadaszeniem zapewnij bezpieczeństwo i zadbaj o czystość - jesień to nie koniec sezonu!

Lista korzyści z zadaszeń basenowych?

Czas na konkrety. Już na początku artykułu pisaliśmy, że takie zadaszenia dają więcej niż jedną korzyść. Mało tego, to zalety, z których cieszyć cię będziesz cały rok (a właściwie cały, przedłużony sezon pływacki).

  • Bezpieczeństwo dzieci, zwierząt i osób starszychzadaszenie basenowe zapobiega przypadkowemu wpadnięciu do basenu.
  • Wyższa temperatura wody w basenie bez ogrzewania – pisaliśmy o niższych rachunkach za podgrzewanie wody.
  • Mniej pracy przy czyszczeniu basenu – szczególnie jesienią doskwierają spadające liście, gałęzie, trawa, owady itd., zatem z zadaszeniem mniej sprzątania, więcej kąpania.
  • 4 miesiące dłuższy czas na kąpiele basenowe – nie dość, że wcześniej będziecie mogli korzystać z basenu to i pobawicie się w nim dłużej. Zaczniesz wczesną wiosną, skończysz z końcem października.
  • Postawisz na prywatność – czasami chcemy mieć trochę spokoju od zaciekawionych spojrzeń sąsiadów. Zadaszenie daje więcej intymności w ukochanym basenie.
  • Dekoracja – tu kolejny z plusów, zadaszenie basenowe dodaje majestatu całemu ogrodowi. Efektywnie, efektownie, estetycznie, bo to coś więcej niż sama niecka.
  • Dłuższe “życie” basenu – zaskoczyliśmy Cię taką zaletą? Niższa ilość chemii do czyszczenia, mniej wpływu inny rzeczy z zewnątrz (jak np. mróz, promieniowanie UV itd). Wszystko to sprawia, że basen przetrwa znacznie dłużej niż zwykła niecka.
  • Stabilność pH – wyrównane pH jest niezbędne do odpowiedniego czyszczenia chemią, a mniej czynników zewnętrznych oznacza łatwiejsze dbanie o jego dobry poziom. Dokładniej ten temat opisaliśmy w artykule “Jakie powinno być pH wody w basenie ogrodowym
Tyle zalet zadaszenia?! Czystsza woda w basenie, wyższe bezpieczeństwo, mniej zanieczyszczeń w basenie

Inwestycja w zalety – również na lato

Termoizolacja, bezpieczeństwo, wartość dodana do estetyki ogrodu, ale korzyści z zadaszenia masz nie tylko jesienią czy wczesną wiosną, ale i latem. Na przykład mniej wody wyparowującej, więc nie trzeba jej będzie dolewać. Poza tym, koniec z uporczywymi komarami, które przeszkadzają Ci w przyjemnych kąpielach. Niech zostaną na zewnątrz, a Ty relaksuj się pływaniem w zadaszonym basenie. Po prostu komfort i luksus, który chroni Cię na różne sposoby i sprawia, że przy basenie masz mniej pracy, a więcej przyjemności – tym jest zadaszenie basenu.

Przekonały Cię te zalety i szukasz zadaszenia basenu?

To dobry wybór. Poza tym jesteś w dobrym miejscu, bo Superpools ma je w ofercie – rzecz jasna w najwyższej jakości. Proponujemy trzy rodzaje zadaszenia marki Everest. Każdą z tych propozycji znajdziesz TUTAJ i TUTAJ. Zapraszamy też do pobrania naszego katalogu produktowego:

Pobierz katalog produktowy Superpools (albo zamów do domu wersję drukowaną)

Szukasz swojego basenu? Albo chcesz wydłużyć sezon kąpieli w basenie? Superpools pomoże


Nasz katalog

Pobierz nasz katalog lub zamów do domu wersję drukowaną.
Całkowicie bezpłatnie!