Budowa basenu jesienią – dlaczego warto?

utworzone przez | paź 11, 2021

Możesz nie mieć czasu czytać całego artykułu, bo już chcesz zamawiać basen, a my chcemy tylko Cię utwierdzić w słuszności tego działania. Zatem dlaczego budować basen jesienią?

  1. Krótki czas oczekiwania na zamówienie. Możesz mieć basen nawet w ciągu tygodnia!
  2. Większa dostępność firm budowlanych dokonujących montażu basenów.
  3. Gwarancja dostawy w terminie wybranym przez Ciebie.
  4. Niższe ceny! Zarówno basenów, jak i usług budowlanych.
  5. Zamontowanie basenu jesienią spowoduje, że jakiekolwiek uszkodzenia ogrodu na wiosnę będą już niewidoczne. Przecież montaż basenu to rewolucja w ogrodzie. Zniszczona trawa przez sprzęt budowlany, czasem konieczność przesadzenia kilku krzewów i tak dalej. Cały ogród po zimie obudzi się do życia jak co roku – tylko, że z basenem pełnym wody.
  6. Na wiosnę będziesz już pływać, a reszta będzie czekać na przyjazd i montaż basenu. W pełni wykorzystasz nadchodzący sezon wiosenno-letni!
  7. Jesienią skorzystasz z wielu promocji za zakup niecki, osprzętu czy zadaszenia. Wiosną ceny zawsze idą w górę.
  8. Jesienne temperatury są idealne na montaż basenu (jeżeli tylko nie ma ujemnych temperatur w ciągu dnia to można działać).

Konkretów jest wiele, ale wniosek jest jeden: MONTOWANIE BASENU JESIENIĄ TO SAME PLUSY!

Dalsza część artykułu rozwinie ten temat. Możesz czytać dalej albo już teraz zamówić basen lub pobrać nasz katalog, aby przejrzeć naszą ofertę w pełni.

Budowa basenu jesienią – dlaczego warto?

Jesień kojarzy nam się raczej z przygotowaniami do zimowego snu, do życiowej hibernacji, a nie do rozkwitu jak to ma miejsce wiosną. Skąd zatem pomysł na jesienną budowę czegoś takiego jak basen w ogrodzie? Przecież z kąpielami w basenie czy z leżakowaniem nad wodą kojarzą nam się właśnie znacznie cieplejsze miesiące lub oczywiście upalne lato. Zatem, dlaczego warto budować basen jeszcze jesienią? Dlaczego nie ma na co czekać? O tym przeczytasz w artykule.

Pracowita jesień w ogrodzie?

Spadające liście i ich grabienie to jedna z prac ogrodowych, którą trzeba wykonywać jesienią. Logiczne, bo właśnie o tej porze roku spada ich najwięcej… Ale dlaczego w ogóle ktoś miałby teraz zajmować się ogrodem skoro i tak zaraz to wszystko przykryje śnieg? Choćby po to, aby mieć mniej pracy na wiosnę i dlatego, aby ogród wyglądał ładnie nawet teraz. Po to ma się ogród, żeby o niego dbać, zajmować się nim i spędzać w nim czas. Czy zatem budowa basenu ogrodowego jesienią nie mija się z celem, jeśli nie mielibyśmy z niego korzystać? Oczywiście, że to nie miałoby sensu, ale…

Budowa basenu ogrodowego jesienią to niższe koszty i mniej przypadku

…basen ogrodowy z zadaszeniem ma sens!

Dlaczego? Bo wydłużasz sobie sezon pływacki i umożliwiasz kąpiel jeszcze jesienią i już wczesną wiosną (a nawet zimą!). Skoro możesz mieć zadaszenie basenowe dające taką opcję to logiczne, że budowa basenu ogrodowego na jesień jest dobrym pomysłem. O plusach zadaszeń pisaliśmy zresztą w artykule „Zadaszenia basenowe? Wydłuż sobie sezon kąpielowy!” – zapraszamy do przeczytania go po niniejszym tekście, a teraz wróćmy do dalszej odpowiedzi na pytanie dlaczego warto budować basen jesienią.

Bo basen na jesień się opłaca

Proste. I to pod wieloma względami. Przede wszystkim też z powodów finansowych. Na przykład Superpools ma dla Ciebie wyprzedaż basenów z sezonu letniego (ofertę znajdziesz TUTAJ – to nawet 1000 EUR taniej!). Zatem zamawiając basen do ogrodu jeszcze jesienią zapłacisz znacznie mniej za to samo, co otrzymałbyś za większą kwotę przy zamawianiu wiosną czy latem. Dlatego temat budowy basenu nie musi przespać całej zimy niczym niedźwiedź, warto działać już teraz. I mamy na to więcej powodów.

Jesień i budowa basenu ogrodowego nie musi się wykluczać!

Większy i łatwiejszy wybór wykonawcy

Tak już jest na rynku budowlanym, że tego typu usługi są znacznie droższe w okresie wiosenno-letnim. Zatem jesienią nie tylko mniej wydasz na ekipę budowlaną i sprzęt, ale też więcej tychże ekip będzie dostępnych skoro jest mniej zleceń. To daje Ci wygodę w postaci swobody – możesz sobie ustalić kiedy chcesz rozpocząć budowę i łatwiej będzie Ci to zgrać z dostarczeniem niecki przez Superpools. Nasz basen ogrodowy może być już u Ciebie w ciągu 2 tygodni. Na jesień szybciej znajdziesz wykonawcę niż, gdy ruszy sezon budowlany – warto z tego korzystać.

Uwarunkowania techniczne – na plus!

Wiesz, że niższa temperatura gleby to lepsze osadzanie się części basenowych? Dotyczy to instalacji czy elementów stałych. Oprócz tego koparka nie rozjedzie Ci na wiosnę świeżo zasianej trawy, którą pewnie będziesz pielęgnować w ogrodzie właśnie o tej porze roku. Gdy na wiosnę zaczniesz pieścić estetycznie swój ogród to basen będzie już integralną jego częścią, a nie obcym elementem, który nie będzie pasował do reszty. Przydomowe baseny stają się często pewnym centrum wokół, którego tworzy się zupełnie nowa jakość ogrodu. Jest to warte inwestycji i poświęconego czasu.

Pozwolenie na budowę basenu w ogrodzie

O tym też nie można zapominać. Samowolne działanie może narazić Cię na nieprzyjemności. Zatem przeczytaj nasz artykuł na temat pozwolenia na budowę basenu ogrodowego, a potem działaj. Zadzwoń do nas i porozmawiajmy. Pobierz też nasz katalog, aby w pełni zobaczyć co proponuje oferta basenów ogrodowych od Superpools.

Twoja wymarzona niecka jest w Superpools? Oto czas basenowej przygody i relaksującej wygody

Nasz katalog

Pobierz nasz katalog lub zamów do domu wersję drukowaną.
Całkowicie bezpłatnie!