BaseNOWY rok – postanowienia dla posiadaczy basenów

utworzone przez | sty 12, 2021

Rok 2020 był dla nas wszystkich nie lada wyzwaniem. Czas pandemii, kwarantanny, nauka  zdalna dzieci czy też taka praca dorosłych. To tylko kilka z tego co musieliśmy przetrwać i do czego się przystosować. Ale przed nami 2021, czyli nowy rok, a to zawsze okazja do postanowień albo chociaż wiary, że może być lepiej. Jeśli nie macie postanowień na 2021 lub chcecie ich mieć więcej to podpowiemy. Do wyboru, do koloru. I dla zdrowia i dla humoru.


1. W 2021 roku nauczę się lepiej pływać!

Jeśli jesteś posiadaczem basenu ogrodowego to najprawdopodobniej umiesz już pływać. Nic natomiast nie będzie stało na przeszkodzie, aby poprawić swoje umiejętności w tym aspekcie. Słabo pływasz na plecach? Popraw to. Gorzej ci idzie kraul niż żabka? Szlifuj to. Swoje postanowienie możesz wdrażać na wiosnę, w lato lub nawet…. Już teraz, jeśli wybierzesz postanowienie opisane poniżej.


2. W 2021 roku spróbuję morsowania!

Nie chodzi o alfabet Morse’a, choć to też ciekawy pomysł. Natomiast my mamy coś dla tych, których zawsze ciekawiło jak w takim zimnie można się kąpać w wodzie. Bo zima to czas morsów. Może znajomy ci to polecał? Może widziałeś to w telewizji czy na zdjęciach? Spróbuj! Porównuje się to do krioterapii, ale zanim się za to weźmiesz warto skonsultować się z lekarzem. Tak czy owak hartujesz tak organizm, poprawiasz krążenie i co by nie było przełamujesz jakiś strach, a przy tym dobrze się bawisz. Jeśli dopiero zaczynasz nigdy nie próbuj sam.


3. W 2021 roku będę lepiej dbał o swój basen!

Basen ogrodowy to przyjemność, ale i obowiązki. Dlatego warto zaopatrzyć się w swoim czasie (lub nawet teraz, jeśli trafi się promocja) w odpowiednie narzędzia do czyszczenia. Przecież czekają na Ciebie:


– zanieczyszczenia na powierzchni basenu,

– zanieczyszczenia na dnie basenu,

– mikroorganizmy w wodzie

I tak dalej. Jeśli w zeszłym roku były jakieś problemy techniczne z basenem lub zdrowotne z Tobą po kąpieli w basenie (np. uczulenie) to wiesz, że higiena basenu jest ważna. Nie można jej zaniedbać, więc jeśli szukasz poważnego postanowienia dla właścicieli basenów ogrodowych, to jesteś w dobrym miejscu. Nie powtarzaj błędów z zeszłego roku.


4. W 2021 roku będę miał zadaszenie na swoim basenie!

Jeśli jeszcze go nie masz, a chciałbyś to Superpools może polecić Ci ich montaż. A dlaczego warto? Choćby dlatego, że wydłużasz sobie sezon kąpielowy (nawet o 4 miesiące!), a jednocześnie mniej wydasz na ogrzewanie basenu i jego czyszczenie. Hasło “mniej chemii” zawsze brzmi dobrze, prawda? Mając zadaszenie basenowe rzeczywiście nie będzie trzeba używać tyle chemii, ile w basenach ogrodowych bez zadaszeń. Poza tym zadaszenie basenu to więcej prywatności, a jednocześnie elegancko uzupełni wystrój ogrodu czy działki. W zależności od pomysłu na aranżację rzecz jasna.


5. W 2021 roku będę poświęcać mniej czasu czyszczenie basenu!

Zaraz, czy wcześniej nie pisaliśmy, że warto w 2021 więcej dbać o basen? Ale nie znaczy, że musisz tracić na to więcej czasu. Odsyłamy Cię do punktu 4, gdzie pisaliśmy o zadaszeniu, bo posiadanie takiego czegoś zmniejszy ilość czasu, który musisz poświęcać na czyszczenie basenu. Będzie ci też dłużej służył, bo w ten sposób też wydłużasz żywotność basenu (mniej promieni UV).


Podsumowując nasze basenowe postanowienia noworoczne

Basen ogrodowy można porównać do małżeństwa, jest przyjemność, ale są i obowiązki. Dlatego jeśli jesteś posiadaczem lub posiadaczką basenu na działce czy w ogrodzie to musisz o niego dbać, starać się i skupiać się na zaletach. Sięgajcie zatem po nasze sugestie postanowień by w 2021 było wam lepiej niż w 2020.


Nasz katalog

Pobierz nasz katalog lub zamów do domu wersję drukowaną.
Całkowicie bezpłatnie!