Jak wybrać sobie odpowiedni basen?

utworzone przez | lut 5, 2021

Wprawdzie luty i lato łączy podobne brzmienie nazwy, ale temperatury na zewnątrz znacznie się różnią. Dlaczego więc piszemy o wyborze basenu już teraz? Bo może to jednak czas, aby na spokojnie przemyśleć inwestycję w wymarzony basen? A jeśli jesteśmy na tak, to jaki basen ogrodowy wybrać?

Zatem mamy luty i do lata zostało kilka miesięcy, ale wiosna startuje już w przyszłym miesiącu, więc powoli będziemy odkładać morsowanie, a słońce znów będzie nas dopieszczać. Naturalnie w głowie pojawi się myśl o cieplejszych dniach, a to skojarzenie z basenem. Pomyśl o tym teraz, a łatwiej będzie Ci zaplanować ten wydatek w budżecie.

Do czego przyda mi się basen?

To jedno z pierwszych pytań jakie powinno się zadać sobie, rodzinie lub drugiej połówce. Dzieci powiedzą, że do zabawy. Żona dla urody. Mąż dla ćwiczeń. Wszyscy powiedzą, że dla relaksu. Tak może być, ale to podejście ogólnikowe, a basen basenowi nie równy. To trochę jak wybór samochodu. „Chcę mieć auto by jeździć”. „Chcę mieć basen by się w nim kąpać”. Proste.

Wśród modeli basenów znajdziesz takie opcje jak:
– basen poliestrowy
– basen dmuchany
– basen stelażowy
– basen rozporowy

I coś Ci to mówi? Pewnie nie, może, gdybyśmy napisali basen duży, basen mały to znacznie byśmy Ci zadanie ułatwili. Ale wszystko po kolei.
 

Basen dmuchany – za co jest kochany?

Zatem wymienione powyżej modele to różne wykonania, wielkości, funkcjonalności czy sposoby montażu/budowy. Zacznijmy od tych najprostszych, czyli baseny dmuchane. Wydasz na nie najmniej. Najmniej też będzie trudności z ich postawieniem/rozłożeniem. Zazwyczaj są dość płytkie, a sam basen jest zwyczajnie miękki, więc dzieciaki będą bezpieczne. Są bardzo różnorodne, zarówno pod względem kształtu, jak i wielkości czy też formy. Taki basen nadmuchasz na działce, na balkonie, w mniejszym ogrodzie. Ale… Mówiąc basen myślisz pływanie. W dmuchanym basenie nie popływasz.
Nie zrzucisz nadwagi. Nie będziecie zdrowsi. To coś jeśli szukasz czegoś taniego, na chwilę i na już.

To może basen rozporowy?

Inną opcją właśnie baseny rozporowe. Też są miękkie i sięgają po nie ludzie mające dzieci. To wyższa stabilność niż opcja dmuchana, większe rozmiary, a jednocześnie wciąż prostota montażu bez całej tej budowlanki. W takim basenie pomieszczą się też dorośli, schłodzicie się w ciepłe dni, ale wciąż w tym nie popływacie.

Nie dmuchany, nie rozporowy, może więc basen stelażowy?

To trwalsza opcja niż wymienione wcześniej. Automatycznie to też większa powierzchnia i wciąż basen, w którym nie da się pływać, a tylko swobodniej wypoczywać. Taki basen możesz rozkładać wiosną lub latem, ale zimą musisz do złożyć i odpowiednio przechowywać. Może jednak czas na konkretny, luksusowy basen nie na lata, a na zawsze?

Baseny od Superpools

Chcesz pływać w swoim basenie, zapraszać bliskich na niesamowite pool party czy na grille nad basenem. Chcesz mieć własną, pływalnię, której jesteś Panem/Panią, a jednocześnie marzysz o luksusie. Poprawa kondycji, dbanie o zdrowie, ładniejsza sylwetka i wciąż świetna zabawa w wodzie to też coś da Ci baseny z naszej oferty. Można mieć basen betonowy, basen polipropylenowy czy basen poliestrowy. Wszystkie te typy basenów łączy to, że to już poważna inwestycja budowlana.

Czym są baseny betonowe i baseny poliestrowe?

Nie są mobilne, kosztują więcej niż dmuchańce, stelażowe i rozporowe. Basen betonowy do dowolność kształtu i konieczność prac budowlanych, dlatego często poleca się go już ujęcie w planach, gdy budujemy dom. Basen poliestrowy to gotowa niecka, którą wkupuje się w ziemię. Mamy nadzieję, że pomogliśmy z wyborem basenu i spełnicie swoje marzenia. Najbliższe lato lub wiosna w basenie Superpools? To da się zrobić.

Nasz katalog

Pobierz nasz katalog lub zamów do domu wersję drukowaną.
Całkowicie bezpłatnie!