Najlepsze aquaparki w Europie – gdzie warto zaszaleć?

utworzone przez | mar 1, 2020

Aquaparki są doskonałym miejscem relaksu dla każdego. Kiedy więc planujemy wycieczkę do Berlina, Mediolanu, czy Madrytu – warto wiedzieć, gdzie można odprężyć się po mniej lub bardziej intensywnym zwiedzaniu. Oto kilka popularnych miejsc, które każdego roku goszczą setki tysięcy turystów z całego kontynentu.

Tropical Islands – Niemcy

To niezwykłe miejsce odwiedza corocznie niemal milion gości rocznie. Wielu z nich to Polacy. Tropikalne wyspy pod dachem największej samonośnej hali na świecie cieszą się powodzeniem od lat. Jeden z najbardziej niezwykłych parków wodnych, na skalę światową, umieszczony został w starym hangarze dla sterowców. Błękitne zatoki, palmy i piaszczyste plaże w środku Europy? Okazuje się, że to możliwe. Aquapark Tropical Island to nie tylko baseny i zjeżdżalnie – to również setki tropikalnych roślin i wyjątkowy klimat. W obiekcie jest również możliwy nocleg – w stylizowanej na tajską, wiosce hotelowej.

Galaxy Theme Erding – baseny termalne w Niemczech

Niedaleko lotniska w Monachium znajduje się największy kompleks kąpielisk geotermalnych w Europie – jego częścią jest park Slide Galaxy. Znajdziemy tu wiele wodnych atrakcji położonych wewnątrz i na zewnątrz nowoczesnej hali z otwieranym dachem. O wielkości parku i ilości atrakcji świadczy liczba gości – nawet 1,5 miliona rocznie!

Costa Caribe w PortAventura

Wystylizowany w klimatach karaibskich park, powstał w 2002 roku, choć dzisiejszy rozmach uzyskał po roku 2013, kiedy to został bardzo rozbudowany. Najmłodszych cieszą atrakcje tematyczne, związane z popularną wśród najmłodszych ulicą Sezamkową. Na pięćdziesięciu tysiącach metrów kwadratowych znajduje się kilkanaście zjeżdżalni, ogromny basen z falami oraz sztuczna laguna. Ten ogromny nowoczesny park to obowiązkowy punkt wizyty w PortAventura – zwłaszcza dla tych, którzy do popularnego kurortu wybierają się pierwszy raz.

Marineland Catalunya w Barcelonie

Park wodny w Barcelonie jest wymarzonym miejscem dla miłośników delfinów. Podziwiać w nim można jednak nie tylko te przyjacielskie, wodne zwierzęta. Dzieci mogą nie tylko podziwiać z zachwytem wydry, pingwiny i inne ptaki, ale też o odpowiedniej porze wczuć się w rolę opiekunów zwierząt na specjalnych zajęciach edukacyjnych. Oczywiście w parku nie brakuje tradycyjnych atrakcji, w tym zjeżdżalni o różnym stopniu trudności.

Włochy – Caneva Aquapark World i Aqualandia Jesolo

Wprawdzie we Włoszech nie brakuje pięknych miejsc na łonie natury, gdzie można wspaniale wypocząć nad wodą, jednak warto zwrócić uwagę na atrakcje parku wodnego Caneva, w Lazise, nieopodal Werony. Potężna zjeżdżalnia, Zatoka Rekinów i inne niespodzianki przyciągają turystów w każdym wieku, spragnionych prawdziwego relaksu. To miła odmiana po dniu spędzonym na zwiedzaniu Werony. Jeśli zawitamy w okolice Wenecji, warto pamiętać o położonym niedaleko Aqualandia Jesolo. Oprócz typowych dla parków wodnych atrakcji, takich jak zjeżdżalnie o kilku stopniach trudności, czy zatoki z rekinami, znajduje się tu największa w Europie wieża do bungee jumpingu. Wszystko to w otoczeniu tropikalnej roślinności i na tle karaibskiego, złotego piasku…

Suntago Wodny Świat

Pod Mszczonowem na Mazowszu, powstaje miejsce, które już wkrótce będzie przyciągać turystów z całej Europy i spoza niej. Częścią Park of Poland – zgodnie z planem drugiego co do wielkości parku rozrywki w Europie – będzie park wodny Suntago Wodny Świat. Sam park wodny ma być największym aquaparkiem na naszym kontynencie. Obok zjeżdżalni, wśród których najdłuższa będzie miała 320 metrów, jedną z największych atrakcji parku, będzie symulator surfingu. Europejskie parki wodne to miejsca atrakcyjnego i bezpiecznego wypoczynku dostępne przez cały rok. Jeśli chcesz zaszaleć na zjeżdżaniach, albo poczuć się jak na rajskiej plaży, nie opuszczając chłodnej, środkowej Europy – koniecznie zaplanuj wizytę w jednym z nich.

Nasz katalog

Pobierz nasz katalog lub zamów do domu wersję drukowaną.
Całkowicie bezpłatnie!