Polecane produkty do czyszczenia basenów.

Czyszczenie basenu ogrodowego, to temat, który często poruszamy z naszymi klientami. Wielu z nich obawia się, że będzie to zbyt kłopotliwe, pracochłonne, kosztowne, dlatego wstrzymuje się z zakupem basenu. A zupełnie niepotrzebnie. Czyszczenie basenu, mimo że powinno odbywać się cyklicznie i przy użyciu odpowiednich preparatów, nie musi zabierać dużo czasu i energii.

Każdy producent basenów decyduje się tylko i wyłącznie na sprawdzonych dostawców, którzy są w stanie zaoferować pakiety specjalnych, skutecznych a przy tym relatywnie niedrogich preparatów chemicznych. Ciągłe eksploatowanie wody i niecki basenowej wymaga odpowiedniej dbałości i czyszczenia. W takim pakiecie powinny się znaleźć:

- Algen Super – jest to preparat zapobiegający rozwojowi glonów w basenach. Ma działanie bakteriobójcze oraz grzybobójcze wobec grzybów drożdżowych. Preparat nie zawiera chloru i metali ciężkich, dzięki czemu nadaje się do każdego rodzaju basenów. Słowem, jest uniwersalny!

Superkalgu lub Flockfix – jest to skoncentrowany płynny środek służący do koagulacji wody basenowej. Usuwa mętność wody, mikroskopijne zanieczyszczenia. Niezastąpiony dla każdego właściciela basenów.

Chemochlor T65 – granulat do ciągłej i szybkiej dezynfekcji wody. Zawiera około 56% aktywnego chloru. Bardzo szybko się rozpuszcza, nie pozostawia osadu. Nadaje się do bardzo twardej wody.

Chemochlor T200, Chemochlor T20, Multifunkcyjne Tabletki T200 oraz Multifunkcyjne Tabletki T20 – niezbędne od utrzymywania potrzebnej koncentracji chloru.

Środki pH plus i pH minus – służą do korekcji pH.

Dbałość o baseny ogrodowe jest bardzo ważna, ponieważ czysty i zdezynfekowany basen napełniony wodą gwarantuje bezpieczeństwo dla całej rodziny. Preparaty do czyszczenia nie są drogie, czasem producent basenów oferuje je w znacznie niższej, pakietowej cenie.
Preparaty do czyszczenia nie tylko pozwalają cieszyć się zdrową i bezpieczną kąpielą bez konieczności zmiany wody, ale rozwiązują również inne problemy, które czasem pojawiają się u klientów.

Zaliczyć do nich można:
- mętną wodę
- zielonkawy odcień wody
- śliskie ściany, dno basenu
- brązowy odcień wody
- mlecznobiały odcień wody
- plamy na ścianach basenu
- podrażnienie skóry i oczu

Powyższe problemy rewelacyjnie rozwiązują dobrze dobrane środki chemiczne. W ten sposób basen ogrodowy ma nie tylko przeźroczystą, bezpieczną wodę, ale również stanowi świetne miejsce do zabaw dla dzieci. To właśnie głównie dla nich warto o basen dbać, by woda była wolna od bakterii i zanieczyszczeń.

Basen przydomowy, to spełnienie Twoich marzeń. Jeśli już jesteś jego szczęśliwym właścicielem, skontaktuj się z nami, wybierzemy dla Ciebie skuteczne i bezpieczne zestawy chemii basenowej.

Comments are closed.

Superpools.pl