Dziecko w basenie – jak urozmaicić mu rozrywkę? Zabawki, akcesoria, ćwiczenia

utworzone przez | mar 30, 2018

Nikogo nie trzeba przekonywać, że dzieci uwielbiają zabawy w basenie. Dla naszych milusińskich jest to jedna z ulubionych form spędzania czasu.

Warto zatem wykorzystać tę okoliczność i zadbać o to, by wodna rozrywka przyczyniła się do rozwoju fizycznego naszych pociech, przełamywania przez nie lęków, podszkolenia ich umiejętności pływackich, rozwinięcia zainteresowania światem i przyrodą, a przy tym wzmocniła zarówno wyobraźnię, jak i kreatywność. Możemy w tym celu wykorzystać dostępne na rynku zabawki i akcesoria – ważne są jednak również nasza pomysłowość i zaangażowanie. W dzisiejszym artykule chcielibyśmy podsunąć kilka pomysłów, jak urozmaicić dzieciom rozrywkę w basenie.

Po pierwsze – pływanie!

Z całą pewnością zabawę w basenie poliestrowym powinniśmy rozpocząć od oswojenia dzieci z wodą, nauczenia ich prawidłowych zachowań w kontakcie z tym żywiołem oraz wykształcenia umiejętności pływackich. Jeśli naukę pływania chcemy rozpocząć wcześnie, warto skorzystać z porad profesjonalnego instruktora. Możemy w tym celu zapisać się wraz z dzieckiem na zajęcia, coraz częściej organizowane nawet w mniejszych ośrodkach miejskich i cieszące się ogromną popularnością. Jeśli nasz maluch jest już oswojony z wodą, możemy przystąpić do doskonalenia zdolności pływackich. Na rynku istnieje wiele akcesoriów, które mają ułatwić i urozmaicić zdobywanie tych umiejętności. Warto wykorzystać na przykład deskę do pływania lub makarony piankowe, które pomogą dziecku utrzymać się na powierzchni wody, pozwalając na doskonalenie techniki poszczególnych ruchów.

Poławiacze pereł

Dzieci uwielbiają nurkować. Warto im w tym pomóc nie tylko wyposażając je w okulary i ucząc korzystania z rurki lub specjalnej maski do nurkowania. Można również zorganizować zabawy polegające na wyławianiu z basenu różnego rodzaju przedmiotów. Taką formę rozrywki można połączyć z rozwijaniem u dzieci zainteresowań przyrodniczych lub historycznych. Przyjrzyjmy się wraz z nimi żyjącym pod wodą zwierzętom i roślinom oraz przedmiotom, które spoczywają na dnie morza lub oceanu – materiałów edukacyjnych w tym zakresie jest nieskończona ilość. Zdobytą wiedzę możemy wspólnie wykorzystać, wymyślając scenariusze zabaw, odwołujących się do przyrodniczych ekspedycji lub poszukiwania skarbów. Co ważne, wyobraźnię dzieci możemy rozwijać na wiele sposobów. Czy otoczenie naszego basenu nie mogłoby, na przykład, zamienić się w tajemniczą wyspę? Bądźmy kreatywni, a nasze pociechy odwdzięczą się nam wspaniałymi pomysłami.

Sportowe wyzwania

Dzieci przepadają również za grami i zabawami sportowymi. Wykorzystując ich zamiłowanie do rywalizacji i śledzenia popularnych zawodów w telewizji, możemy zorganizować im miniolimpiadę, zachęcając je do różnego rodzaju ćwiczeń. Odbijanie i rzucanie piłki będzie również świetną zabawą – zwłaszcza, jeśli uczynimy z tego grę zespołową. Możemy zorganizować turniej w wodną siatkówkę lub koszykówkę albo zdobywać bramki. W sklepach znajdziemy wiele gadżetów pozwalających na realizację tego rodzaju pomysłów.

Mamy nadzieję, że powyższe pomysły okażą się inspirujące i przydatne w organizowaniu naszym milusińskim czasu spędzanego w wodzie. Często też wyobraźnia i dobry pomysł mogą zastąpić najlepszą sklepową zabawkę, zamieniając wspólne chwile w ekscytującą przygodę i rozrywkę, którą nasze dzieci będą długo wspominać.

Nasz katalog

Pobierz nasz katalog lub zamów do domu wersję drukowaną.
Całkowicie bezpłatnie!