Czy covidem można zarazić się w basenie?

utworzone przez | kwi 9, 2021


Raz leniwy relaks w basenie, innym razem zdrowotna aktywność poprawiająca formę. Raz kąpiel w samotności, innym razem wspólna zabawa z rodziną. Basen ogrodowy jestem miejscem takich rozrywek i dylematów, ale ważne, możecie wybierać co chcecie aktualnie w nim robić, bo to Wasz prywatny basen. Nie wybiera natomiast covid i na pewno zastanawia Was czy covidem można się zarazić w basenie. Odpowiemy na te pytanie w niniejszym artykule.

CHLOR VS KORONAWIRUS

Zagadnieniem starcia „chlor vs covid” zajął się zespół wirusologów brytyjskiego Imperial College London, a ich odpowiedź jest dość jednoznaczna – WYSTARCZY 30 SEKUND I WIRUS PRZESTAJE BYĆ AKTYWNY! To dobre wieści dla wszystkich, którzy walczą o otwarcie basenów publicznych. Jeśli w Wielkiej Brytanii, z czystym sumieniem już je otwarto, to kiedy można oczekiwać tego w Polsce? Takich informacji jeszcze nie mamy, ale jeśli taki wynik badań ogłasza się oficjalnie i przez specjalistów to możemy być dobrej myśli.

PÓŁ MINUTY?

Powyższe wieści ze świata wirusologów to również doskonała wiadomość dla rodziców, którzy zastanawiali się nad tym czy ich dzieci mogą się zarazić od kolegów i koleżanek na basenie (jeśli ktoś je odwiedzi lub oni do kogoś pójdą). Nie, jeśli zostaną zachowane środki ostrożności i higieny. Covid znika w basenie po 30 sekundach to może od razu po pracy i po szkole czy innych wyjściach powinniście wskakiwać do swojego basenu i zażywać relaksu? Nie ma chyba przyjemniejszej formy dezynfekcji. Choć oczywiście nie oznacza to, że nagle zamiast dezynfekcji rąk po przyjściu do domu, trzeba się całym zanurzać w w wodzie. Nie zmienia to jednak tego, że to kolejny dowód na fakt, że basen ogrodowy dobrze wpływa na zdrowie – o czym pisaliśmy już nieraz i jeszcze wiele razy napiszemy. Po prostu chcemy Wam pokazać, że kąpiel w basenie jest bezpieczna, nawet w czasach pandemii. Jeśli zapraszać znajomych to najlepiej na Twój basen ogrodowy? Całkiem dobry pomysł.
 

POWRÓCI TEN PRZYJEMNY CZAS

Prędzej czy później znów będziecie mogli zapraszać sąsiadów, znajomych i większą rodzinę, na wspaniałe imprezy nad basenem. Kto wie, może jeszcze w maju rozpalicie grille tak jak wieści naukowców rozpaliły w nas nadzieję na pokonanie koronawirusa. A co dokładnie pokonuje go w basenie? W wielkim skrócie niszczy go chlor, ozon i promieniowanie UV. W dokładniejszych proporcjach to 1,5 mg chloru na 1 litr wody. Zatem przy normalnym dbaniu o czystość wody można stwierdzić, że SARS-CoV-2 naprawdę trudno zarazić się w basenie.

KWESTIA CZASU I KWESTIA SKRUPULATNOŚCI

Nie można jednak zapominać o wszelkich powierzchniach wokół basenu. Je również trzeba dezynfekować choćby alkoholem, ozonem czy inną chemią. Zatem w walce z wirusem nie jesteśmy bez szans, po prostu trzeba sięgać po pewne systemy ochrony i być cierpliwym – kwestią czasu jest całkowita eliminacja z SARS-CoV-2 z naszego życia.

KUPOWAĆ TERAZ BASEN CZY NIE?

Jeśli zastanawialiście się nad tym czy koronawirusem można zarazić się na basenie to mamy kilka odpowiedzi: – kororonawirusem nie zarazisz się w wodzie, bo chlor zabija covid już w 30 sekund – poza wodą nie zarazisz się covidem, jeśli zostaną zachowane odpowiednie środki ostrożności (czyli chemia i dystans) Basen publiczny to jednak basen publiczny, nawet w czasach „niecovidowych” można było się tam czymś zarazić (np. grzybica stóp jeśli chodzimy bez klapek), bo znajdują się tam drobnoustroje, jeśli dany basen nie jest regularnie dezynfekowany i czyszczony. Co do tego, że basen będzie regularnie podawany takiej higienie, masz pewność tylko, gdy chodzi o Twój basen ogrodowy. Jeżeli zastanawialiście się też nad tym czy zainwestować teraz w basen przydomowy czy w basen ogrodzie, a covid hamował was wątpliwością „w wodzie można się zarazić” to macie jedną przeszkodę mniej. Rzućcie więc okiem na nasz nowy katalog, który można zamówić sobie TUTAJ – może pomoże w wyborze idealnego basenu? Natomiast na pytanie „Jak kupuje się basen ogrodowy?” odpowiadamy w naszym innym artykule na blogu.

Nasz katalog

Pobierz nasz katalog lub zamów do domu wersję drukowaną.
Całkowicie bezpłatnie!