Jak kupuje się basen?

utworzone przez | lut 19, 2021

Zakup basenu to nie tylko wydatek, to spełnienie marzeń. Oczami wyobraźni widzicie się już gorącym latem w chłodnej wodzie. A nawet przyjemną, ciepłą wiosną. Relaks. Przyjemność. Radość. Rodzinne gile nad basenem, zabawa z dziećmi, a wieczorem romantyczny czas z żoną/mężem. Ale zanim to wszystko nastąpi trzeba ten basen po prostu mieć. Odkładaliście temat kupna basenu ogrodowego, czekał… Teraz go przemyśleliście, macie na to budżet lub plan na budżet i nadszedł czas. Jak więc kupuje się basen ogrodowy?

Klamka zapadła, kupuję basen!

Zdecydowaliście już jaki typ basenu wybieracie, wiecie ile macie na niego pieniędzy i wiecie do czego ma głównie służyć. Trzeba wybrać firmę, która Wam ten basen sprzeda/zbuduje. Skoro widzimy się na blogu Superpools to oczywiście polecamy nas. Pomożemy Ci potwierdzić lub zmienić wybór typu basenu, wskażemy na przykład odpowiednią poliestrową nieckę (jeśli wybierasz basen poliestrowy) oraz pomożemy wybrać konkretną chemię basenową, filtry, pompy i inne niezbędne akcesoria. Nie zostawimy was też samych z przygotowaniem terenu i zamontowaniem prawidłowych instalacji.

Jak wygląda spotkanie w sprawie basenu?

Na pewno warto będzie umówić z Wami (lub z Tobą) aktualnie obowiązujące trendy basenowe i przedstawimy wszystkie opcje, które oferujemy (np. wspomniane niecki poliestrowe). Dogadamy wielkość basenu, kształt itd. Jeśli masz już zarys czego oczekujesz to domówimy tylko szczegóły. Jeżeli natomiast wiesz tylko, że chcesz basen, a w szczegóły zostawiłeś na spotkanie z nami to zajmiemy się przedstawieniem ci konkretnych rozwiązań. Wybierzesz najlepszy wariant i działamy.

Co dalej?

Ustalamy harmonogram prac. Załatwiamy też formalności, czyli na przykład, gdzie zgłosić budowę basenu (jeśli to basen przekraczający 50 m2 to trzeba mieć pozwolenie). Bo budowa basenu zgodnie z prawem wymaga zgłoszenia, jeśli te 50 m2 przekracza – według prawa budowlanego, basen traktuje się wtedy jak budowlę. Stąd te konieczności zgłoszeń. Basen bez pozwolenia może oznaczać bardzo dotkliwe kary i nawet rozbiórkę. W basenie chcesz pływać, a nie topić pieniądze, prawda?

Budujemy basen, czyli…

Zaczynamy od przygotowania Twojego terenu na basen. Te czynności będą polegały między innymi na odwodnieniu i wyrównaniu działki. Gdy to będzie gotowe zamawiamy ekipę montażową, która zajmie się instalacją/budową basenu. Nie można zapominać o tym, że basen potrzebuje też akcesoriów. Zatem niezbędne jest profesjonalne doradztwo, które zapewnia producent. Chodzi na przykład o chemię, pompy do ocieplania i filtracji wody, drabinka (chyba, że to basen poliestrowy, więc ma „wbudowane schodki”). Dalszą rozbudową może być też zadaszenie basenowe dające jeszcze więcej prywatności i przedłużające okres kąpielowy nawet do 4 miesięcy.

Dlaczego warto kupować basen o renomowanego producenta?

Pamiętaj, że basen to inwestycja, która będzie Ci służyć latami, a najpewniej już całe życie. Jak dom. Dlatego liczy się jakość wykonania. Profesjonalny pracownik firmy Superpools będzie prowadził Cię przez proces zakupu, doradzi przy wyborze niezależnie od tego czy znasz się na basenach czy nie. Dopełni też formalności i będzie za Ciebie prowadził czynności budowlane. Ceny u producenta będą też niższe niż u pośrednika, bo to jego produkt, a pośrednik będzie doliczał prowizje. Producent zna swój produkt jak nikt inny, wszystko załatwi szybciej, także i rabaty lub jakiś pakiet. Basen to woda, woda to baseny, więc baseny najlepiej kupować „u źródła”. W tym przypadku jest nim Superpools.

Jeśli chcesz mieć basen skontaktuj się z nami, a jeśli wciąż myślisz „Do czego przyda mi się basen?” to przeczytaj ten artykuł.

Nasz katalog

Pobierz nasz katalog lub zamów do domu wersję drukowaną.
Całkowicie bezpłatnie!