Do basenu zimą?

utworzone przez | lut 26, 2021

Basen domyślnie kojarzy Ci przyjemnym ochłodzeniem w słoneczne lato. Leżysz sobie na materacu, słońce raczy Cię delikatnymi promieniami, nigdzie Ci się nie śpieszy. Ty płyniesz, czas płynie. Harmonia. A zima? Zimno, basen zamknięty i zamarznięty. Siedzisz w domu i marzysz odliczając czas do lata, a nawet do wiosny. Czy zatem basen zimą do niczego się nam nie przyda? O tym w artykule.

 

Zimno vs Ciepło

Zima. Woda. Kąpiel. Pierwsze skojarzenie? Morsowanie. Szerzej pisaliśmy o tym w innym artykule pt. „Morsowanie w basenie przydomowym?”. Owszem, to jedna z opcji, ale jeśli woda w basenie jest zamarznięta to nic nie zrobisz (nie polecamy lodowiska). Nie będziesz też kopać przerębla. Zatem tu do akcji wchodzi system podgrzewania wody. Oczywiście jeśli Twój basen jest w takie coś wyposażony. Wśród sposobów na ogrzanie wody basenowej polecamy:

– pompy ciepła

– wymiennik ciepła

– kolektory słoneczne

– elektryczny podgrzewacz do wody z termostatem

Tak więc lekkie podgrzanie, by stopić lód może umożliwić morsowanie. Natomiast większa temperatura wody w basenie może sprawić, że będziesz mieć własne źródło termalne przed domem i zaznasz przyjemnego ciepła mimo panującej zimy. Przyjemna myśl, prawda?

Basen zimą można też…

planować jego zakup. Jeśli jeszcze go nie masz. Czas spędzony z rodziną lub drugą połówką w domu, warto spędzić na przemyślenie pewnych wydatków, snucie marzeń, a potem działanie nad planem ich ziszczenia. Pamiętaj, że w ofercie Superpools znajdziesz na przykład:

– baseny poliestrowe

– baseny betonowe

– baseny polipropylenowe

baseny wewnętrzne

Ten ostatni to oczywiście inna sprawa, w nim można się kąpać cały rok nawet, gdy na dworze panuje mróz.

 

Basen w zimę można też…

oglądać. Dziwi Cię ta możliwość? Basen to nie tylko bohater naszej działalności i tego bloga, ale też coś co w wielu filmach odgrywa główną rolę. Na przykład „Basen” z 2003 roku, w którym znana pisarka powieści kryminalnych próbuje pisać nową książkę. Ten film to klimatyczny thriller, doskonała propozycja na wieczór filmowy z żoną/mężem. Natomiast nie polecamy horroru „Pirania” lub nawet klasyki kina jak „Szczęki” – można przecież nabawić się fobii wodnej. A tak poważniej to basen zimą można też…

…przemyśleć, a dokładnie jego rozbudowę.

Człowiek uczy się na błędach. Mądry Polak po szkodzie. Istnieją różne przysłowia o błędach, ale wszystkie ich nauki prowadzą do jednego – trzeba się na nich uczyć. Jeśli w tym roku czujesz, że nawet w zimę by się popływało we własnym basenie ogrodowym to, gdy tylko przyjdzie wiosna. O czym warto pamiętać?

– zadbać o system do podgrzewania wody, o czym już pisaliśmy na początku tego artykułu

nie oglądać filmu „Pirania” i „Szczęki” (dobra, żartowaliśmy, to klasyki dla odważnych)

zainwestować w zadaszenie basenu!

 

Co daje zadaszenie basenu?

Na pewno wydłuża czas korzystania z basenu ogrodowe nawet o 3-4 miesiące. Mniej wydasz też na ogrzewanie wody i nie będzie trzeba jej tak często w basenie czyścić. Oszczędność czasu, oszczędność energii. Zadaszenie to też bezpieczeństwo dzieci i czworonożnych pupili – nie wpadną do wody biegając po podwórku. Jak wiadomo „przezorny zawsze ubezpieczony” , może wydać Ci się to jakimś scenice-fiction, ale zapewniamy, że to naprawdę działa. Pokrycia basenowe czy zadaszenia basenowe to także większa prywatność wobec ciekawskich spojrzeń osób postronnych. Esteci z pewnością w zadaszeniu zauważą kolejny pomysł na uzupełnienie aranżacji ogrodu. Zatem jak widzisz basen może towarzyszyć Ci cały rok, nawet zimą – choć nie zawsze tak jak się spodziewałeś.

Jeśli tej zimy basen nie posłużył Ci tak jak mógł to pamiętaj, aby zadbać o niego na wiosnę, gdy zacznie się sezon. Ten artykuł jest naszą podpowiedzią.

Nasz katalog

Pobierz nasz katalog lub zamów do domu wersję drukowaną.
Całkowicie bezpłatnie!