Najciekawsze baseny świata

utworzone przez | gru 14, 2020

Najciekawsze baseny świata kuszą. A chciałbyś, aby w takim zestawieniu był Twój basen? Można o tym marzyć, ale to co może się realnie zdarzyć to własny basen w ogrodzie dzięki Superpools. To jednak nie jest tematem, który chcesz odkryć w tym artykule. Zatem do sedna. Poczytajcie o najciekawszych basenach świata.

W świat basenów!

Skoro nie możemy za bardzo zwiedzać w tradycyjny sposób to chociaż tak możemy odkrywać świat. A dokładnie świat basenów. Wierzymy, że sytuacja pandemiczna na świecie nie będzie trwać wiecznie i wtedy nic nie będzie stało na przeszkodzie by znów wyruszyć w świat, a potem wrócić do domu. Wtedy przecież też doceniamy fakt, że wszędzie dobrze, ale najlepiej w domu. A latem i wiosną nawet w ogrodzie.

Bezkres basenów

Taki „bezkresny” rodzaj basenu to tzw. infinity pools. Umieszczone na krawędzi budynku wydają się jakby wtapiały się w krajobraz i tworzą złudzenie właśnie nieskończoności. Takie baseny szczególnie często spotyka się w hotelach z doskonałym widokiem np. na morze. Dlaczego tłumaczymy ten termin? Bo z prezentowanej listy spora część to właśnie infiniti. W ofercie nie mamy infiniti, ale o naszych typach basenów możesz poczytać tutaj, w artykule „Baseny ogrodowe – co je różni?”. Wracamy do meritum, bo trochę odpłynęliśmy.

Kierunek Islandia

Tamtejsza Błękitna Laguna to geotermalne źródło w pobliżu Reykjawiku, stolicy Islandii. Co jest takiego specjalnego w tej wodzie? Nawet 40 stopni Celsjusza i bogactwo mineralne, czyli coś dla zdrowia, a dokładnie dla cery i relaksu. Oprócz tego piękny widok. Cóż, możemy to podziwiać na poniższych zdjęciach, a we własnym basenie ogrodowym musisz liczyć na systemy ocieplenia i widok szczęśliwej żony lub męża, gdy zażywacie kąpieli.

Kierunek Chile

Wiecie, że to właśnie w Chile znajduje się najdłuższy basen świata? To ponad 1000 metrów długości, ponad 30 metrów głębokości i powierzchnia na 8 hektarów! Piękno Ameryki Południowej w najczystszej postaci. Dosłownie, bo czystość wody pozwala tu dojrzeć dno. I to to nawet w najgłębszym obszarze. Ty o wodę w swoim basenie też możesz zadbać, pisaliśmy o tym tutaj „Jak zadbać o wodę w basenie”.

Kierunek Singapur

Na wysokiej jakości naszych basenów można polegać. Ale każdy lub prawie każdy chciałby sprawdzić jakość basenów w Singapurze. Który byście wybrali? Opcji jest wiele, ale my przedstawiamy najwyżej położony basen świata (191 metrów nad ziemią!). Znajduje się on w kompleksie Marina Bay Sands. Powiedzieć, że rozciąga się stąd piękny widok to nie powiedzieć nic. Bo ten krajobraz zapiera dech w piersiach.

Kierunek Belgia

Frytki belgijskie? Świetne piwo? Z tym kojarzysz Belgię? Od teraz możesz dopisać do swoich skojarzeń najgłębszy kryty basen na świecie. Głębokość tego basenu w Brukseli to aż 33 metry i jest nie lada gratką dla wielbicieli nurkowania. Omawiany tu basen nosi zresztą nazwę Nemo 33, co pochodzi od jego głębokości i słynnego kapitana Nemo z powieści „Dwadzieścia tysięcy mil podmorskiej żeglugi”. Koszt budowy tego basenu sięgnął 7 miliardów dolarów, a dla porównania najdłuższy basen świata w Chile kosztował 4 miliardy. Jak widać porządne baseny muszą kosztować.

Jakość, radość, koszt

Zdanie „porządne baseny muszą kosztować” jest pół żartem pół serio, ale nie zmienia to faktu, że basen jest inwestycją, która nie jest tania. Ale w założeniu nie ma też służyć przez chwilę, lecz przez lata niczym nieruchomość. Oczywiście w zależności jaki basen mamy na myśli. Czy stelażowy do ogrodu, czy na stałe wbudowany w podwórko przed domem czy może coś mniej stałego jak najzwyklejszy basen dmuchany. Jedno pozostaje niezmienne w porównaniu basenów świata, a basenów Superpools i potencjalnie basenu należącego do Ciebie. Radość, która płynie z basenów. Wiosna za kilka miesięcy, warto więc przemyśleć kupienie basenu, bo czasem może Ci się to opłacić lepiej niż podróż do Chile, do Singapuru czy do Belgi.

Nasz katalog

Pobierz nasz katalog lub zamów do domu wersję drukowaną.
Całkowicie bezpłatnie!