Zadaszenia Basenowe – Jesień w basenie

utworzone przez | paź 14, 2020

Jesień w basenie?

  To, że z drzew spadają liście nie znaczy, że Ty musisz… spadać z basenu. Nie, nie. Jesień nie wyklucza korzystania z basenu ogrodowego. Oczywiście pod wyjątkiem, że ma on odpowiednie zadaszenie. Więcej w artykule.

Jak dbasz tak masz

  Zadaszenie trzeba mieć, ale też trzeba pamiętać o ocieplaniu wody, o ile nie jesteś „morsem”. Zagadnienie ocieplania wody poruszaliśmy już w tekście „Jak skutecznie ogrzać wodę w basenie„. Warto więc później do niego zajrzeć, ale teraz wróćmy do zadaszenia. Zatem głosimy wszem i wobec, koniec lata to nie koniec frajdy z basenu ogrodowego!

Kto Ci pomoże?

  Jak? A dzięki Superpools. Owszem, fajnie jest mieć basen wewnętrzny, bo wtedy pora roku na zewnątrz nie jest problemem. Natomiast posiadacze basenów ogrodowych muszą zaopatrzyć się w pokrycia i zadaszenia basenowe, które wydłuża możliwość korzystania z basenu nawet o 4 miesiące! Brzmi dobrze, prawda? Zamiast smutnej jesieni i patrzenia na padający za oknem deszcz można się kąpać we własnym basenie. Oczywiście jeśli woda będzie ogrzania, a aura nie zwariuje do końca. Jeśli będziemy zmuszeni zostać w domu to przydomowy basen czy ten na działce będzie świetnym miejscem zabawy. Zadaszenia basenowe chronią przed zabrudzeniem basenu, zmniejszają zużycie basenowej chemii i jak już wspominaliśmy, znacznie wydłużają okres użytkowania basenów. Superpools proponuje 3 rodzaje zadaszenia.  
  • ECO CLASSIC
  • EVEREST
  • PRESTIGE
Wszystkie te propozycje zadaszeń basenowych zobaczysz na naszej stronie klikając TUTAJ. Wyobraź sobie jak udajesz się w październiku czy listopadzie na kąpiel do swojego basenu. Szlafrok, wygodne klapki i tylko kilka, kilkanaście metrów od relaksu i ucieczki od wszystkich wad jesieni. Przedłuż sobie sezon kąpielowy! Mimo, że jest jesień to ty na to „jak na lato”, jak mawia powiedzenie. Dzieciaki też na pewno się ucieszą.

Co daje zadaszenie dachowe?

  Wiele zalet, które na pewno warto docenić.
  • Twoje dzieci będą bezpieczniejsze. Podobnie jak czworonożni pupile. Dotyczy to oczywiście całego roku, bo zadaszenie chroni przed wpadnięciem do wody. A wiemy, że czasem wystarczy na chwilę spuścić kogoś z oczu i nieszczęście gotowe.
  • Woda w basenie będzie cieplejsza. Wydasz też mniej na jej ogrzewanie.
  • Woda będzie czystsza. Rzadziej trzeba będzie też w basenie sprzątać. Wydasz też mniej pieniędzy na chemię.
  • Sezon na kąpanie będzie dłuższy. O tym już wspominaliśmy, jesień nie musi oznaczać wyłącznie spacerów z parasolem lub siedzenia w domu z książką i herbatą.
  • Prywatność i dekoracja. Zdarza się, że chcesz mieć trochę spokoju przed zazdrosnym czy ciekawskim spojrzeniem sąsiada. Lub, gdy z sąsiadami żyjesz dobrze, ale marzy Ci się jednak więcej intymności. Zadaszenie basenowe pomaga, a odpowiednio współgrające z tłem ogrodu może dodatkowo estetycznie wzbogacić Twoje podwórko. Jeśli myślisz, że zadaszenie basenu szpeci Ci ogród to zapewniamy, że jest wręcz przeciwnie. Przyjrzyj się zdjęciom naszych zadaszeń i wyobraź sobie to u siebie.
  • Twój basen pożyje dłużej. Zaskoczenie? Mniej chemii, mniej zanieczyszczeń, mniej innych czynników zewnętrznych jak mróz i promienie UV, to wszystko wypływa na wydłużenie żywotności Twojego basenu. Twojej zresztą też, bo dobrze wiemy, że regularne korzystanie z basenu bardzo dobrze wpływa na ogólne zdrowie człowieka.
  • Stabilniejszy poziom pH. Tak, to też dobrze wpływa na zdrowie. Ale o szerzej na temat pH w basenie pisaliśmy w naszym tekście „Jakie powinno być pH wody w basenie ogrodowym” Ale w wielkim skrócie, nie będziesz tak często musieć dbać o wyrównywanie poziomu pH, jeśli basen będzie miał zadaszenie (np. mniej pracy przy czyszczeniu basenu)
  Wiesz już zatem dlaczego warto mieć zadaszenie basenu. Wierzymy, że podejmiesz więc odpowiednie decyzje i będziesz cieszyć się wszystkim co w tym artykule wymieniono. </ br> </ br>

Nasz katalog

Pobierz nasz katalog lub zamów do domu wersję drukowaną.
Całkowicie bezpłatnie!