Relaks w domu – basen czy wanna spa?

Kilka dni temu zakończyło się kalendarzowe lato, a jesienna aura jest już zdecydowanie widoczna. Temperatury na zewnątrz są coraz niższe, pojawiają się częste opady deszczu, wieje też znacznie silniejszy (i chłodniejszy) wiatr. Korzystanie z basenów ogrodowych nie jest więc już możliwe, ale nie musimy czekać na kolejny wakacyjny sezon, aby oddać się wodnemu relaksowi – do dyspozycji możemy mieć bowiem basen wewnętrzny oraz wannę spa. Na którą z tych opcji warto się zdecydować i co umożliwia nam każda z nich? Poniżej postaramy się znaleźć odpowiedź na tak zadane pytanie.

1. Dla wszystkich, którzy uwielbiają wodę!

Zaczniemy jednak przewrotnie, czyli od przedstawienia korzyści, które wiążą się zarówno z posiadaniem domowego basenu, jak i wanny spa. Po pierwsze: każda z tych opcji jest idealna dla osób, które uwielbiają wypoczywać w wodzie. Po drugie: kąpiele, w jakiejkolwiek formie, znacznie poprawiają samopoczucie, odprężają i pozwalają wyeliminować stres. Po trzecie: zarówno basen, jak i wanna spa, umożliwiają oderwanie się od codziennych, często nużących obowiązków i zregenerowanie sił. To, na jaką inwestycję się zdecydujemy, zależy natomiast od naszych potrzeb, nierzadko też od naszego temperamentu – sprawdźmy więc, komu dedykowane są baseny, a komu wanny spa.

2. Basen – by aktywnie spędzać czas

Basen wewnętrzny to rozwiązanie wręcz idealne dla osób, które preferują aktywne spędzanie czasu, a jedną z ich ulubionych form treningu jest pływanie. Posiadanie domowego basenu sprawia, że korzystać możemy niego w każdej chwili – na przykład wówczas, gdy chcemy „naładować akumulatory” przed pracą lub długą podróżą. Przypomnijmy też, że pływanie może mieć ogromny wpływ na nasze zdrowie, wzmacniając kręgosłup, angażując mięśnie, poprawiając pracę układu oddechowego i – na przykład – regulując krążenie. Jeśli natomiast chcemy uniknąć intensywnego wysiłku, możemy zdecydować się na mniej angażujące ćwiczenia, które również poprawią naszą kondycję fizyczną – o tym pisaliśmy między innymi tutaj.

3. Wanna spa – by cieszyć się długim relaksem

Nie wszyscy jednak lubią pływać – wielu osobom zależy na tym, aby w wodzie po prostu odpocząć. W tym przypadku, świetnym patentem będzie wanna spa, umożliwiająca długie, ciepłe kąpiele. Spędzając czas w tego typu wannie, możemy rozkoszować się ulubioną lekturą, możemy też zorganizować sobie prywatną aromaterapię. Wszystko to zaś w domowym zaciszu, co znacznie wpływa na nasz komfort. Pamiętajmy jednak, że o tego typu urządzenie należy odpowiednio dbać, o czym wspominaliśmy w tym artykule. Gdzie natomiast zakupić wannę spa? Odpowiedź jest prosta: w zaufanych sklepach, do których z pewnością zalicza się Superpools. Jak więc widać – basen wewnętrzny i wanna spa to zdecydowanie dobre inwestycje, które umożliwią nam najlepszą formę wypoczynku. To, na jaką opcję się zdecydujemy, zależy natomiast od naszych preferencji. Jeśli lubimy ruch i aktywność fizyczną, na pewno lepiej będziemy czuć się w basenie, jeśli zaś bardziej przekonuje nas wizja przyjemnych kąpieli, wanna spa z pewnością spełni nasze oczekiwania. Przypominamy również, że na naszym blogu znaleźć można sporo porad, dotyczących zakupu i korzystania z basenów i wanien – służymy radą również w zakresie takich kwestii, jak dobór odpowiednich środków czyszczących, czy też budowa basenu poliestrowego.

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be Logged in to post a comment.

Superpools.pl