Czym jest skimmer basenowy? - superpools.pl

Czym jest skimmer basenowy?

utworzone przez | Sty 22, 2021

Każdy właściciel basenu ogrodowego marzy o nieskazitelnej tafli wody. O jej czystości i braku jakichkolwiek zanieczyszczeń. Ale ten stan rzeczy nie pojawi się sam z siebie, więc działajcie. Znacie powiedzenie jak dbasz tak masz? Doskonale odnosi się to również do posiadaczy basenów. Systematyczne ich czyszczenie za pomocą odpowiedniej chemii to jedno, dobry sprzęt do sprawa druga. Najlepiej to łączyć, zatem dziś o ważnym urządzeniu jakim jest skimmer basenowy. Dowiesz się czym jest, jak go zamontować i dlaczego po prostu się to opłaca.

 

Co to jest skimmer basenowy?

To tzw. must have posiadacza basenu ogrodowego. Bo przecież chcesz mieć w nim czystą wodę, prawda? Zatem skimmer jest urządzeniem filtrującym, który współpracuje z pompą wodną. Skimmery basenowe oczyszczają powierzchnię wody z różnych większych rzeczy jak: martwe owady, liście, włosy, sierść, kwiaty. Tak oto zadbasz o estetykę swojego basenu.

 

Dodatkowa funkcja skimmera

Oprócz samej funkcji oczyszczania niektóre skimmery mogą też być wyposażone w dozowniki chemii do basenu. Same też są na nią odporne, więc nie bój się o ten sprzęt. Skimmer rozprowadza środki chemiczne (tabletki chloru) po basenie w sposób równomierny, a oprócz tego przeciwdziała zatykaniu się pompy wodnej. To z kolei wydłuży jej żywotność, a Tobie oszczędzi sporo pracy przy oczyszczaniu basenu. Będzie go można za to wykorzystać na wypoczynek i relaks, a system wykona robotę za ciebie.

 

Jak montuje się skimmer?

To nic trudnego, a coś bardzo opłacalnego. Konieczne jest oczywiście posiadanie pompy filtrującej, bo to do niej podłącza się skimmer. Koniecznością wszystkich modeli jest pionowy montaż dla efektywnej cyrkulacji wody. Niezależnie od rodzaju skimmera każdy pasuje do każdego typu pompy. W zależności od preferencji możesz wybrać między modelami unoszącymi się swobodnie na tafli wody lub też „na sztywno” przymocowanymi do brzegu niecki. Generalnie zamontowanie skimmera nie powinno dostarczyć trudności nikomu. Nie wymaga tu się wiedzy technicznej lub udziału fachowców. Wystarczy postępować zgodnie z instrukcją, a potem korzystać z zalet tego „powierzchniowego oczyszczacza basenu”.

 

Jak działa skimmer?

Prosto i skutecznie. Jak wspominaliśmy wychwytuje on większe zanieczyszczenia na powierzchni wody, potem tłoczy wodę do urządzenia filtrującego, a następnie jest ona zwracana do niecki basenu. Zatem posiadanie takiego oczyszczacza powierzchniowego (bo i tak mówi się na skimmer), ma same zalety. Wśród nich jest także i cena, która waha się od 60 do 300 zł.

 

Ile skimmerów potrzebuję?

Ich liczba zależna jest od wielkości basenu. Im większa niecka tym oczywiście więcej skimmerów potrzebujesz. Wiesz już zatem czym jest nasze tytułowe urządzenie z tego artykułu. Natomiast nie chcemy byś wyszedł z tej strony ze świadomością, że on sam oczyści Twoją wodę. Skimmer to rzeczywiście ważny gracz w drużynie czystej wody w basenie ogrodowym, ale jednak potrzebuje wsparcia.

 

Czysty basen, czyli „skimmer and team”

Przecież warto też zajmować się czyszczeniem dna basenu (specjalny odkurzacz) – czego z powierzchni nie wyłapie skimmer, to wyciągnie specjalny odkurzacz. Z kolei glony to śliski osad na ściankach niecki, na wyposażeniu oraz na dnie basenu, więc i tego też chcesz się pozbyć. Zatem sięgasz po…. nasz artykuł o tytule „Dlaczego w basenie ogrodowym powstają glony i jak się ich pozbyć?”. Zielona woda to przecież nic przyjemnego.
Przyjemna natomiast będzie Twoja kąpiel w basenie, gdy będzie on całkowicie czysty. Skimmer na pewno ci w tym pomoże. Koszty niewielkie, a efekty widoczne gołym okiem.

Nasz katalog

Pobierz nasz katalog lub zamów do domu wersję drukowaną.
Całkowicie bezpłatnie!